Клод Моне біографія українською

клод моне біографія і творчість Художники

Клод Моне біографія скорочено українською розповість про життя та творчість відомого художника.

Клод Моне біографія коротко

Клод Моне — французький живописець, один із засновників імпресіонізму.

Народився митець 14 листопада 1840 в родині бакалійника в Парижі, але юність провів у Нормандії в місті Гавр, куди його сім’я переїхала в 1845 р. Там він з дитячих років займався малюванням і навіть заробляв на цьому – карикатури в його виконанні досить добре продавалися в бакалійної крамниці батька. Там же він познайомився зі своїм першим учителем – Еженом Будена.

У 20 років Моне призвали в армію. Служив в Алжирі, але не минуло й двох років, як майбутній художник заразився черевним тифом, і завдяки втручанню тітки був демобілізований. Повернувшись до Франції, Клод вступив до університету, проте був незадоволений підходом до викладання і навчання залишив, перейшовши в студію живопису, організовану Шарлем Глейру. Ця студія звела його з такими художниками як Ренуар, Сіслей, Базіль. У них він знайшов однодумців у мистецтві і разом з ними склав центр зародження імпресіонізму.

клод моне біографіяКлод Моне двічі був одружений. Перший раз з Каміллою Донс, другий – на Алісі Ошеде. Портрет Камілли, написаний за 4 роки до їхнього весілля, в 1860, приніс художнику популярність. Цей шлюб тривав 9 років, до смерті дружини від туберкульозу. Вона померла в 1879 році, залишивши художнику двох синів. Майже весь цей час сім’я жила в містечку Аржантьой поблизу Парижа і тут були написані кілька найкращих полотен майстра. Другий раз Моне одружився тільки через 13 років, в 1892 році, і прожив з Алісою Ошеде 18 років. Їх шлюб також обірвався смертю дружини.

Розпочата франко-прусська війна спонукала художника в 1870 г переїхати до Англії, а потім у Нідерланди. Перебування в Нідерландах стало дуже продуктивним періодом у його творчості – в Зандаме він написав 25 картин.

Відразу після повернення в 1872 році, Моне пише знамените полотно «Враження. Схід сонця”. Показана картина була на виставці 1874.

У 1893 році разом з другою дружиною художник переїздить в містечко Живерн, де і проводить решту свого життя. Навіть після операції на очах в 1912 через подвійну катаракту, він не перестає малювати.

Художник помер 5 грудня 1926 р. у Живерні і був похований на місцевому церковному цвинтарі.

Творчість Клода Моне

Ранні картини Моне, такі, як «Жінка в зеленому» (1866), «Жінки в саду» (1867), та деякі пізніші — «Міст в Аржантейлі» (1874), «Скелі в Бель-Іль» (1886) — відзначаються свіжістю і багатством колориту.

В пізніших творах, наприклад, «Враження. Схід cонця» (1873), «Бульвар Капуцинок у Парижі», (1873), а особливо в картинах останніх років — серія «Стіжки» (1890–1891), «Тополі» (1891—1892), види Лондона (1900–1904) — Моне захопився передачею суб’єктивних, випадкових, скороминучих вражень, самодостатніми експериментами в розкладанні кольорів. Кращі твори Моне належать до світових надбань живопису.

Найвідоміші картини Клода Моне:

  1. Популярність Моне приніс портрет Камілли Донсьє «Жінка в зеленому», намальований у 1866 році. Вона потім стала дружиною художника, і у них народився син Жан.
  2. Жінки в саду. До 1921 року Клод Моне став відомим художником і французький уряд забажав купити «Жінок у саду». Моне отримав за картину 200 тисяч франків.
  3. Тераса в Сент-Адресс
  4. Сорока
  5. Враження. Схід сонця
  6. Сена в Аньєрі
  7. Жінка з парасолькою. На картині зображено першу дружину Клода Моне Каміллу Донсьє з їхнім старшим сином Жаном під час прогулянки
  8. Пляж в Пурвілі
Оцініть статтю
Додати коментар