“Комета прилітає” аналіз (паспорт) твору

комета прилітає аналіз твору 5клас

“Комета прилітає” аналіз твору про Мумі-тролів допоможе підготуватися до уроку та визначити, який жанр, тема, ідея, сюжет та композиція, що реальне, а що фантастичне в казці. Ця інформація допоможе підготувати літературний паспорт твору.

“Комета прилітає” аналіз твору

Автор: Туве Янссон

Рік написання – 1946

Рід літератури – епос

Жанр: повість-казка

Тема: про Велику Подорож, про справжню дружбу, про сімейний затишок, про найважливіші цінності на землі.

Ідея: роздуми над цінністю усього живого в світі, над сенсом пізнання довкілля та самого себе, над цінністю теплих і щирих взаємин між рідними людьми та людьми в цілому, над прагненням відкриттів і пригод, над необхідністю зберегти цей вразливий світ і зробити його кращим.

Головна думка твору – разом можна все пережити і вистояти у випробуваннях. Ніколи не треба впадати у відчай і втрачати надію. Завжди варто вірити в краще.

У творі “Комета прилітає” Туве Янсон порушує проблеми: допомоги іншим, людяності, готовності прийти на допомогу та пожертвувати чимось.

Головні герої казки “Комета прилітає”:

 • Мумі – Тролль – добрий, сміливий, романтичний, відмінний друг і товариш.
 • Чмих (Сніфф)  – маленький і боягузливий. Любить все дороге і мріє про кошеня.
 • Мумі-мама – добра, лагідна, турботлива.
 • Мумі-тато – розумний, солідний, важливий.
 • Гемуль – ентомолог. Крім комах нічим не цікавиться.
 • Нюхмумрик  (Снусмумрик) – мандрівник. Хоробрий і незворушний.
 • Хропля (дівчинка Снорк) – пухнаста і ласкава. Любить браслетики і квіти.
 • Хропусь (Снорк) – брат дівчинки
 • Професор обсераторії

“Комета прилітає” реальне і фантастичне

                                 Реальне   Фантастичні елементи у творі “Комета прилітає”
Ліс, долина, бурхлива річка, водоспад, мавпочка, професори обсерваторії, телескоп, комета, їжа, турбота мами про сім’ю, дружба, повага, любов.Мумі – Троллі, ондатр, звірі розмовляють, Нюхмумрик грає на губній гармошці, порятунок мавпочки, будування батьком Троллем моста, різні кумедні витівки героїв.

Про що розповідається у творі “Комета прилітає”?

комета прилітає скороченоНаближається день народження Мумі-троля. Чмих і Мумі-троль разом з Мавпою, з якою вони познайомилися, відправляються на берег моря, і Чмих знаходить там грот. До вечора вони повертаються додому, і незабаром починається злива. Вночі філософ Ондатр приходить в Мумі-будинок і залишається там жити, оскільки Мумі-тато під час будівництва мосту ненавмисно зруйнував його нору. Тієї ж ночі Ондатр розповідає, що цей дощ – неприродний і що у нього є передчуття, ніби щось має статися. Мумі-троль вирішує відправитися разом зі Чмих на плоту в Самотні Гори, де розташована обсерваторія, і дізнатися у професорів, що ж має статися. Болезненная “шишка” высохнет сама! В дорозі вони зустрічають Нюхмумрика, який приєднується до них. Не без пригод всі троє добираються до Самотніх Гор. В обсерваторії мандрівники дізнаються, що на Землю мчить комета, яка з’явиться через кілька днів, і вони терміново відправляються додому. Мумі-троль рятує від отруйного куща маленьку панну Хроплю, яка схожа на нього самого, і вона і її брат Хропусь (Снорк) приєднуються до подорожі.

По дорозі додому вони переживають ще ряд пригод, зустрічаються з ХГемуль-філателістом, якого вони беруть з собою. Мандрівники встигають раніше комети в Мумі-долину, де вони розповідають про всі свої пригоди Мумі-мамі і Мумі-татові. Вирішено сховатися від комети в гроті, який знайшов Чмих. Комета повинна з’явитися ввечері того ж дня. І ось коли всі вже перемістилися в грот і комету залишається чекати всього кілька хвилин, Мумі-троль згадує про Мавпу. Він кидається на пошуки і знаходить її. Вони повертаються в грот в останній момент. Але комета не зіткнулася з Землею, а пройшла повз неї. Земля врятована, і життя в Мумі-долині триває.

“Комета прилітає” сюжет

Ондатр розповідає мумі-тролям про швидку загибель землі. Мумі-троль і Чмих на плоту відправляються до обсерваторії.
Вони знайомляться з Нюхмумриком, втрачають пліт. Та все ж добираються до обсерваторії і дізнаються час падіння комети.
У лісі друзі рятують дівчинку Хроплю, яка дуже сподобалася Мумі-тролю.
Друзі відправляються в мумі-долину і переходять море на ходулях.
Мумі-тролітаі всі їхні друзі рятуються в гроті, який знайшов Чмих, і там перечікують падіння комети
Комета проноситься мимо землі і всі радіють порятунку планети.

Чого вчить твір “Комета прилітає”? Цей твір вчить нас дружити, допомагати друзям і просто випадковим знайомим. Вчить бути оптимістами. Вчить тому, що сім’я – це найдорожче, що є у людини. Вчить дивуватися красі світу та цінувати красу природи. Вчить жити сьогоднішнім днем, вчить бути щасливими.

Відгук про твір “Комета прилітає”. Мені дуже сподобалася ця чудова казка. Вона нагадала мені фільм-катастрофу, тому що герої живуть в момент наближення до Землі страшної комети ітакінця світу. Але вони залишаються людьми, вони не впадають в паніку і зворушливо піклуються одне про одного. Мені дуже сподобалися сам Мумі-троль і його дівчинка Хропля. Тому що їх любов народилася в момент страшних випробувань, а тому подвійно романтична.

“Комета прилітає” аудіокнига (скорочено)

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Микола

  Слава Україні

  Відповіcти
  1. Дишечка

   героем слава

   Відповіcти