Ластоногі

тюлень цікаві факти Зоологія

“Ластоногі” реферат допоможе підготуватися до уроку біології. Також інформація про ластонігих може бути доповнена цікавими фактами.

Повідомлення про ластоногих

Ластоногі представляють собою групу водних хижих ссавців, які об’єднані в сімейство моржів і тюленів. Практично все своє життя вони проводять у воді: ганяються за здобиччю, сплять, відпочивають. На сушу виходять лише для розмноження і коли линяють. Яскраві представники ссавців – морські леви, моржі, морські котики, тюлені, ларга, морський леопард, нерпа. Кінцівки ластоногих в формі ласт і перетинкою між пальцями. Тіло вкрите жорсткою, короткою шерстю. При зануренні у воду вуха закриваються кільцевими м’язами. Живуть вони в водах канадських озер, Каспійського моря, Карибського і Середземного морів, біля екватора і течії Гумбольдта, в холодних північних морях.

Ластоногі, як і всі ссавці, дихають повітрям. Коли вони пірнають, то пульс сповільнюється, а температура тіла падає. Під водою вони можуть перебувати до 20 хвилин, занурюючись углиб на сотні метрів.

Ластоногі: розмноження

Розмножуються тільки на суші. У період спарювання ластоногі збираються на березі. Так, влітку, біля узбережжя Аляски, на островах Прібилова, збирається майже мільйон особин морських котиків. Самці тварин припливають до берега в травні місяці і займають свою територію, оберігаючи її від інших самців. Неважливо, якого віку самці, вони утворюють холостяцькі групи для суперництва за самок. Їх поєдинки жорстокі, в них тварини можуть загинути. До берега самки прибувають в кінці червня – початку липня, збираючись в гареми. Один самець «тримає» гарем з 50 самок. Він дбайливо охороняє їх. У цей період самці неабияк витрачають жирові запаси. Самка народжує тільки одне дитинча, яке швидко зростає. Харчується воно материнським жирним молоком. Через 3 тижні малюк вже вміє плавати і в жовтні повертається в море.

Чим харчуються ластоногі?

Ластоногі харчуються їжею тваринного походження: рибою, кальмарами, молюсками і восьминогами. Але деякі види харчуються іншою їжею. Тварини, що живуть в антарктичних водах, ловлять криля, дрібних ракоподібних.

Цікаві факти про ластоногих

Морський лев може діставати предмети з глибини більше 150 м.

Коли моря вкриваються кригою, то полярні тюлені прогризають лунки, щоб подихати повітрям. Цікаво, що у тварин може бути до десяти лунок, і вони не плутають їх з чужими отворами.

Найбільші представники ластоногих – морські слони.

Найменший представник ластоногих – нерпа.

У деяких тюленів в шлунку знаходили 11 кг каменів.

Тюлені плачуть, хоча у них немає слізних залоз.

До 1959 року свіжі тюленячі мізки вважалися делікатесом в Антарктиці. З 1959 року цей регіон оголосили заповідником, і полювання на ластоногих тут заборонено.

Улюблені ласощі моржів – м’ясо з раковин молюсків. Їх порожнина рота має унікальну форму, яка дозволяє добувати собі таку їжу.

Молоко тюленів і китів є найжирнішим. У ньому міститься більше 50% жирів.

Сподіваємося, що реферат на тему “Ластоногі” допоміг Вам підготуватися до заняття. А своє повідомлення про ластоногих Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар