“Мандрівний замок Хаула” характеристика героїв

замок хаула скорочено читати Аналіз твору

“Мандрівний замок Хаула” головні героїта їх характеристика допомуть розкрити їх образи, риси характеру з цитатами.

“Мандрівний замок Хаула” головні герої

 • Софі Хаттер– дівчина 18 років, капелюшниця з містечка Маркет-Чиппінг. Найстарша з трьох сестер, вона надзвичайно багато читала, доглядала сестричок і готувала Марту до пошуків щасливої долі. Вона дуже спритно вправлялася з голкою і шила одяг для сестер. Для Софі найголовніше в житті – її сестри, заради Летті вона й наважилася одягти семимильні чоботи. Відьма Пустирищ перетворила її на старезну бабусю.
 • Летті – середня з сестер, була дуже вродливою і була впевнена, що у неї буде сама щаслива доля з трьох сестер. Мала неабияку популярність серед хлопців. Вона була струнка, моторна, спритна.
 • Марта – наймолодша з сестер. Найкмітливіша з трьох сестер.
 • Фанні Хаттер — мачуха Софі.
 • Хаул – високий зеленоокий юнак у напрочуд розкішному блакитному зі сріблястим шиттям костюмі. Мав подовгасте вузьке обличчя з білявим волоссям, яке спадало йому на очі.
 • Кальцифер –  вогняний демон, що живе в замку Хаула й приводить його в рух; має таємну угоду з Хаулом, яку прагне розірвати з допомогою Софі.  Замок переносився з одного виміру в інший за допомогою Кальцифера, якому Хаул віддав своє серце.
 • Відьма Пустирищ – зла відьма. Це огрядна пані, з плечей спадала соболина накидка, а туго обтисле чорне плаття так і виблискувало діамантами. Обличчя дами було продумано прекрасним. Горіховий відтінок волосся дуже молодив її.
 • Майкл – 15-річний учень Хаула, що зостався один и прийшов да Чарівного Замку, так як більше іти було нікуди.
 • Опудало-ріпка – це зачарований принц Джастін
 • Хін – це собака, який шпигує за мешканцями замку.

“Мандрівний замок Хаула” характеристика Софі

Софі Хаттер – головна героїня твору “Мандрівний замок Хаула”. Це вісімнадцятирічна дівчина , яка все своє життя провела у крамниці капелюшків, що належала її померлому батькові. Вона, скромна, працьовита, не віділяється своєю красою, але має сильний характер.

 • Софі уособлює в собі рішучість, доброту, вірність, розум, допитливість, чуйність, мужність, взаєморозуміння, милосердя)

Мати Софі померла, коли тій було 2 рочки, а сестричці Летті – лише один. Їхній батько одружився на блондинці Фанні, яка народила третю сестру – Марту. Фанні Хаттер Летті Хаттер Після смерті чоловіка Фанні прилаштувала Летті ученицею в кондитерську пані Цезарі, Марту відправила до своєї подруги Аннабель Ферфакс вивчати магію, а Софі залишила працювати в крамниці капелюшків.

Коли сестри полишили батьківський будинок, Софі залишилася сама, вона довіряла свої думки й почуття лише капелюшкам, пророкуючи їх майбутнім власницям гарну долю.

Відьма перетворила Софі на старезну бабусю: «На Софі дивилося лице сухорлявої старої, виснажене, коричневувате, обрамлене рідкими пасмами сивого волосся. Софі побачила свої власні очі – жовті, сльозаві, причому вираз цих очей здавався досить-таки трагічним.»

«Вона обміркувала своє становище цілком спокійно. Усе навколо теж стало якимось спокійним і відстороненим. Софі навіть не надто сердилася на Відьму Пустирищ.»

«Софі виявила, що навіть перетворення на стару бабу не позбавило її здатності насолоджуватися краєвидом і травневими пахощами живоплотів…»

“Мандрівний замок Хаула” характеристика відьми Пустирищ

Відьма Пустирищ була закохана в чарівника Хаула. Вона помилково прийняла Софі за її сестру Летті, до якої в той момент виявляв інтерес Хаул. Головна чаклунка королівства, дуже підступна і корислива, намагається тримати усе під своїм контролем, знищує або обеззброює своїх ворогів, що стоять на шляху досягнення нею її мети.
Відьма перетворила дівчину на стару жінку. Не знаючи, як зняти прокляття злої чаклунки, Софі вирушає до Мандрівного Замку Хаула, маючи надію на диво.

Відьма перетворила дівчину на стару жінку. Не знаючи, як зняти прокляття злої чаклунки, Софі вирушає до Мандрівного Замку Хаула, маючи надію на диво.

“Мандрівний замок Хаула” характеристика Хаула

Хаул недовірливий, впевнений в собі, часто показує неймовірну впертість, але насправді дуже чутливий. Таємничий і привабливий власник чарівного замку, могутній чарівник. В Уельсі його знають як Хаула Дженкінса. Там живе його рідна сестра Меган Перрі з чоловіком Гаретом і дітьми: Марі та Нілом. Діти його обожнюють, а сестра вважає неробою та навдахою.

Його учень Майкл на прохання Хаула поширює чутки про кровожерливість хазяїна, щоб уникнути зайвої уваги, а також не виглядати занадто благородним в очах короля.

Чарівник Хаул полюбляв одягати яскраві кольори та приділяв своїй зовнішності більше часу ніж різним чарівницьким справам. «Молодик у дивовижному блакитному, затканому сріблом костюмі …волосся делікатного золотистого відтінку… Хвости рукавів у нього були найдовші на цілу площу, з дорогими фестонами і зі срібними вставками». Його любов до яскравих кольорів говорить про те, що чарівник любить вражати своїм виглядом оточуючих, він впевнений у собі, іноді навіть самовпевнений. Для того, щоб виглядати ідеально, він фарбує волосся та має безліч ємкостей для покращення своєї зовнішності. Критику він сприймає негативно. Про що свідчить його спроба, після прибирання Софі ванної кімнати, покритися зеленим слизом.

“Мандрівний замок Хаула” характеристика Кальцифера

Маленький вогняний демон, колись він був падаючою зіркою і боявся навіки згаснути в портхавенських болотах. Він був наділений величезною силою, рухав і обертав довкола своєї осі Мандрівний Замок, надавав надзвичайної могутності Хаулові.

Він охороняє чарівний замок, дає вогонь всім печам у домі. Володіє людською особистістю. Має почуття гумору і вміє ображатися та жалітися. Він страшний у гніві і завжди дотримується своїх обіцянок. Вважає, що дім – це місце, де є домашнє тепло.

“Мандрівний замок Хаула” цитатна характеристика героїв

— Хаул дуже непостійний, — пояснив Кальцифер. — Дівчина його цікавить лише доти, доки сама в нього не закохається. А після того він і чути про неї не хоче.

“— Хаул дуже непостійний, — пояснив Кальцифер. — Дівчина його цікавить лише доти, доки сама в нього не закохається. А після того він і чути про неї не хоче.”

“Ви страшенно влізлива, жахливо властолюбна, до огидного охайна стара пані. Тримайте себе в руках.”

“— Хаул дуже непостійний, — пояснив Кальцифер. — Дівчина його цікавить лише доти, доки сама в нього не закохається. А після того він і чути про неї не хоче.”

“Якщо ви настільки немудра, що, маючи таке обличчя, носите такі чепчики, у вас не вистачить розуму і на те, аби помітити самого короля, навіть якби він у вас у ногах валявся, — якщо, звичайно, він не остовпіє від самого лише погляду на вас!”

“У цю мить Софі була на волосок від того, щоби втекти з дому і вирушити на пошуки щастя, але вчасно згадала: вона ж найстарша, тож їй однаково нічого не світить. Вона зітхнула і взялася прикрашати чорно-білий капелюшок.”

“Вона (Софі) знала, що довге і щасливе життя з Хаулом може виявитися значно багатшим на пригоди, ніж будь-яка казка, яка закінчується цими словами, але твердо вирішила спробувати.”

“Мандрівний замок Хаула” аудіокнига слухати

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Mrebl

  Там де характеристика про Майкла, Пауля слова один треба ставити “і”, а не “и” і після слова прийшов стоїть “да”, а повинности бути “до”.

  Відповіcти
 2. Sofia

  Хочу зазначити, що в книзі не було Хіна, але був Персіваль (Відьма Пустирищ називала його Гастоном). Це людина-пес, яку зачарувала відьма. У кінці роману він перетворився на чарівника Салімана, який повинен був шукати відьму у Пустирищах, але зник.

  Відповіcти
 3. Ірина

  Чим займалася сім’я Софі?З ким спочаку познайомилася Софі мандрівному замку?

  Відповіcти