“Мандрівний замок Хаула” характеристика Софі

замок хаула скорочено читати 7клас

“Мандрівний замок Хаула” характеристика Софі

Софі Хаттер – головна героїня твору “Мандрівний замок Хаула”. Це вісімнадцятирічна дівчина, яка все своє життя провела у крамниці капелюшків, що належала її померлому батькові. Вона, скромна, працьовита, не віділяється своєю красою, але має сильний характер.

  • Софі уособлює в собі рішучість, доброту, вірність, розум, допитливість, чуйність, мужність, взаєморозуміння, милосердя

Софі не вважає себе привабливою дівчиною і одягає сукні, що не відповідають її юному віку. Це сіра сукня і така ж шаль, похмурий капелюшок, що зовсім не прикрашали героїню.  Дівчина називає себе старою дівою та сіренькою мишкою, і впевнена, що старшій сестрі не варто очікувати чогось незвичайного та казкового. Тому не спілкується  з однолітками і на Травневому святі відчуває себе «старою бабцею та майже калікою». Такий вибір одягу говорить про те, що дівчина невпевнена у собі і боїться бути в центрі уваги, тому вважає, що у своєму сірому вбранні легше злитися з натовпом. На противагу кольорам, що переважають у вбраннях Софі, її волосся вирізняється, адже воно було золотаво-руде, що свідчило про її емоційність та неспокійний, дієвий характер.

Капелюшки, що їх прикрашала дівчина, були яскравими та привабливими, і навіть користувалися величезним попитом у покупців. Серед них були рожеві, зелені, кремові із візерунками, з блискітками та виявилися єдиними співрозмовниками Софі у крамниці.

Робоче місце Софі виглядало так само як і її вбрання: похмуро та сіро. Крихітна кімнатка із поганим освітленням. У цій кімнатці їй доводилося проводити  майже весь свій час.

Проте Софі спіткало нещастя – Відьма помилково перетворює її на стару. Софі найбільше боялася залишитися старою, так і не відчувши насолоди повноцінним життям. Дівчина наділена особливим вмінням наділяти предмети душею. Саме це допомагало їй вийти цілою із різних ситуацій, не заподіявши нікому шкоди. Віра, надія, кохання, цілеспрямованість та наполегливість допомогли героїні здійснити свої бажання та позбавитися своїх жахіть.  З дівчини знялось закляття старості й вона знову стала молодою.

Софі щиро хотіла допомогти Хаулові. Хоча вони постійно і сваряться, героїв об’‎єднує щира дружба й довіра одне до одного, а згодом і кохання. Коли Софія опиняюється перед лицем небезпеки, то нею оволодіває дух авантюризму на надмірна цікавість до чужих справ. Вона із сором’язливої та замкнутої дівчини перетворюється на сміливу та відважну пані, яка за будь-яку ціну прагне допомогти оточуючим. 

Софі – цілеспрямована оптимістка, яка незважаючи на свої душевні жахіття, переборола страх і невпевненість, досягла своїх бажань, збудувала свій власний світ – вимір, в якому панує добро, милосердя та кохання. Юна дівчина хотіла повернути молодість своєму тілу, бо незважаючи на силу закляття в душі завжди залишалася сама собою.

Риси характеру Софі: добра; почувалася щасливою; працьовита; вміє спілкуватися з людьми; вихована; впевнена в собі; смілива; люб’язна;  справедлива; багато читала; старанна.

Цитати до образу Софі з твору “Мандрівний замок Хаула”

«вона дуже спритно вправлялася з голкою»

«…вона пошила для Летті темно-рожевий костюмчик, про який Фанні сказала, що він виглядає так, ніби куплений у найдорожчій крамниці у Кінгсбері».

«На Софі дивилося лице сухорлявої старої, виснажене, коричневувате, обрамлене рідкими пасмами сивого волосся. Софі побачила свої власні очі – жовті, сльозаві, причому вираз цих очей здавався досить-таки трагічним.»

«Вона обміркувала своє становище цілком спокійно. Усе навколо теж стало якимось спокійним і відстороненим. Софі навіть не надто сердилася на Відьму Пустирищ.»

«Стояв теплий весняний день. Софі виявила, що навіть перетворення на стару бабу не позбавило її здатності насолоджуватися краєвидом і травневими пахощами живоплотів…»

«Вона знала, що довге і щасливе життя з Хаулом може виявитися значно багатшим на пригоди, ніж будь-яка казка, яка закінчується цими словами, але твердо вирішила спробувати».

“Мандрівний замок Хаула” слухати аудіо

Оцініть статтю
Додати коментар