“Мандрівний замок Хаула” скорочено

Мандрівний замок Хаула скорочено Короткий зміст

“Мандрівний замок Хаула” читати скорочено по розділах нагадає детальний переказ. Стислий переказ “Замок Хаула” ви можете прочитати за 10 хвилин.

“Мандрівний замок Хаула” скорочено (аудіокнига)

“Мандрівний замок Хаула” скорочено по розділам

Розділ перший, у якому Софі розмовляє з капелюшками 

У містечку Маркет-Чіппінг країни Інгарії, де семимильні чоботи і шапки-невидимки існують насправді, жила доволі заможна сім’я капелюшників Хаттер: батько, дві дочки від першого шлюбу Софі та Летті, друга дружина Фанні та наймолодша дочка Марта. Діти росли разом, були доволі дружні, ходили до гарної школи і Фанні добре до всіх ставилась.

У країні біснується Відьма Пустирищ, вона позбулася головного мага короля Салімана і тепер їй ніхто не загрожує. Також навколо Маркет-Чіппінг постійно з’являється Мандрівний замок Хаула, який викидає чорний дим. Люди подейкують, що Хаул викрадає молодих дівчат і забирає до свого замку.

Помирає батько Хаттер і виявляється, що у сім’ї борги і дівчата вимушені покинути школу. Фанні відправляє Летті працювали до кондитерської крамниці Пані Цезарі, Марту – як ученицю до чарівниці Аннабель Ферфакс, а Софі залишає у себе працювати у крамниці.

Софі починає працювати у крамниці, вона прикрашає капелюшки, розмовляє з ними і придумує їм щасливу долю. Фанні постійно кудись зникає з крамниці. Софі вирішує на Травневе свято піти і зустрітися з Летті, дорогою до неї чіпляється молодий у вишуканому костюмі чоловік, та вона тікає від нього. Софі зустрічається у кондитерській з Летті і остання каже, що вона насправді Марта.

Розділ другий, у якому Софі змушена вирушити на пошуки щастя 

Марта розповідає, що вони з Летті вирішили помінятися долями і тому Марта зробила заклинання, щоб вони помінялися тілами. Та чари поступово зникають і вони надіються, що для них все буде добре. Також Марта каже Софі, що Фанні її використовує, адже та їй нічого не платить за роботу, а клієнтів, після того як Софі почала прикрашати капелюшки, хоч відбавляй. Софі повертається додому, розмовляє з Фанні щодо платні, але та тільки обіцяє гроші і знову іде з крамниці.

Одного дня до крамниці приїжджає Відьма Пустирищ і накладає на Софі чари за те, що Софі непоштиво поводиться з нею. Софі стає старою бабою і вирішує піти світ заочі. Дорогою вона знаходить опудало і встромляє його на видне місце, потім рятує собаку і підбирає хороший ціпок. Наближається вечір, стає холодно, Софі дуже стомлена, помічає замок Хаула і наказує йому зупинитися.

Розділ третій, у якому Софі потрапляє в Мандрівний Замок й укладає угоду 

Вона вирішує йти до замку, але він не хоче її впустити. Софі стає дуже роздратована і нарешті потрапляє у середину. Її зустрічає Майкл, учень Хаула і дозволяє ввійти. Хаул мав повернутися лише вранці, тому Софі сідає на крісло напроти вогню і засинає. Вночі вона просипається і дізнається, що у каміні не просто вогонь, а Вогненний демон, якого тут тримає чарівник Хаул. Демон помічає, що Софі зачарована і пропонує їй угоду. Якщо вона допоможе йому розірвати угоду з Хаулом, він зніме з неї чари Відьми Пустирищ, але Софі сама має здогадатися про умови угоди між Хаулом і демоном.

Розділ четвертий, у якому Софі виявляє кілька дивних речей 

Ранком Софі помічає як у замку брудно і дивиться, що за дверима, що її оточують: перші двері вели до ванної кімнати, другі до сходів нагору, куди вчора піднявся Майкл, треті виходили в убогий внутрішній двір, четверті до комірчини з мітлами, останні двері були ті, через які вона вчора зайшла.

З верхнього поверху спустився Майкл і дуже засмутився, що стара ще не пішла. Софі ж вирішила покуховарити, але Майкл зауважив, що Кальцифер (Вогняний демон) нікому окрім Хаула не дозволяє на ньому готувати. Софі примусила Кальцифера опустити голову і поставила сковорідку. Прийшов Хаул, забрав сковорідку і сам приготував їжу. dovidka.biz.ua Софі сказала, що вона його прибиральниця і попросили показати їй весь замок, та Майкл відповів, що цей будиночок і є весь замок. Що Мандрівний Замок винайшли Хаул і Кальцифер.

До замку приходе посланець короля і передає Хаулові гроші за роботу, Майкл і Кальцифер перешіптуються, що було б краще аби Хаулу не давали цих грошей.

Розділ п’ятий, у якому занадто багато прибирання 

замок хаула скорочено читатиНаступного дня Софі почала прибиратися у замку, це дуже дратувало Майкла і Кальцефера і вони чекали коли Хаул вижене її. Та Хаул тільки заборонив чіпати павуків та прибирати на дворі та у нього в кімнаті. Під час прибирання Софі намагається знайти зниклих дівчат чи хоча те, що від них залишилось. Софі свариться з Хаулом через прибирання, але її не виганяють. Майкл каже, що це мабуть через Кальцифера.

Софі дізналася, що Майкл і Кальцифер частину грошей ховають від Хаула, так як вважають його марнотратником. Майкл розповідає, що Хаул постійно закохує в себе дівчат, а потім кидає їх, але поки в нього не закохаються не знаходить собі місця.

Розділ шостий, у якому Хаул виражає свої почуття за допомогою зеленого слизу 

Хаул і Софі миряться, Хаул дає їй відремонтувати своє сіре плаття і йде чаклувати для короля нові чари для війська. Коли Хаул йде до дівчини, Софі наважується повернути ручку чорною міткою вниз і бачить, що за дверима нічого немає і зачиняє їх. Майкл розповідає Софі, що Хаул не викрадає і не вбиває дівчат, що то вигадки. Хаул повертається у поганому настрої і йде приймати ванну. Через годину повертається і свариться з Софією через її прибирання у ванній, тепер у нього стало рудувате волосся. У Хаула істерика, він починає завивати, що всі тікають з замку, навіть люди повибігали з своїх осель. Коли Софі повертається, Хаул і кімната у зеленому слизі. Його як малу дитину заводять до ванної, вимивають, переодягають у сіре плаття. Хаул розповідає Софі, що все через дівчину в яку він закохався. Він не може завоювати її серце і це його обурює, ще й додає, що дівчину звати Летті Хаттер.

Розділ сьомий, у якому Опудало не дає Софі залишити Мандрівний Замок. 

Наступного дня Хаул вирушає по справах, Софі хоче попередити Летті щодо Хаула, але до замку приходе Опудало, якого вона колись поставила біля дороги, і намагається ввійти. Софі просить Кальцифера втекти від нього і Замок тікає. Кальцифер повністю виснажений і лягає спати. Приходе Майкл і розповідає, що закоханий у Летті Хаттер, а вона у нього. Софі розуміє, що Майкл закоханий насправді у Марту, а Хаул ходить до Летті. Повертається Хаул і каже, що на нього тисне король і хоче щоб він знайшов його брата Джастіна, чарівника Салімана та вбив Відьму Пустирищ. Софі дізнається, що Хаул колись закохав у себе і Відьму Пустирищ.

Розділ восьмий, у якому Софі йде із Мандрівного Замку відразу на всі чотири сторони 

Наступного ранку Опудало знову прийшло до Замку і Хаул чарами далеко його закинув і потім іде до Летті. Софі і Майкл беруть по одному семимильному чоботу і також вирушають в Апер-Фолдинг де живе Летті. Вони зустрічають пані Ферфакс, котра розповідає, що вона зразу здогадалася, що до неї прибула Летті, а не Марта. Також вона каже, що вони з Летті знають, що то чарівник Хаул залицяється до неї і впевнені, що він добрий. Софі з Майклом повертаються додому, де на них чекає капітан, щоб отримати чари для попутного вітру.

Розділ дев’ятий, у якому в Майкла виникають клопоти із заклинанням 

Майкл розповідає Софі, як став сиротою, а потім прийшов до Хаула, так як більше вже не було куди йти, а він прийняв його і завжди терпляче ставився. Майкл намагається зрозуміти заклинання, але нічого не виходить і він просить Софі допомогти йому. Вони довго ламають голову, а потім Софі пропонує взути семимильні чоботи і спіймати падаючу зірку. Та вона вислизає і Майкл понуро вертається до замку.

Розділ десятий, у якому Кальцифер обіцяє Софі зробити натяк 

В замку на них вже чекав Хаул і каже Софі, що він її бачив у пані Ферфакс, але зовсім не здивований адже такої пронирливої бабці він ще ніколи не зустрічав. Хаул і Майкл ідуть по справах, а Софі за допомогою Кальцифера роздає чари відвідувачам. Повертається щасливий Майкл, а за ним Хаул з дорогими подарунками (костюм, панчохи, спідниця) для Софі та Майкла. Він у розпачі, король наказує йому здолати Відьму Пустирищ і тому він накупив дорого вбрання, щоб наступного для Софі у якості його матері вирушила до короля і очорнила Хаула як нікчемного чарівника. Софі погоджується. Потім Майкл просить Хаула допомогти з заклинанням, так як в нього нічого не виходить. Хаул сварить Майкла за спробу спіймати зірку, а потім каже, що Софі мабуть без дозволу відкривала двері чорною міткою униз. Так як це міг бути лише «вірш». Хаул вирішує показати Майклові і Софі, що знаходиться за цими дверима, заходить в них і кличе їх за собою.

Розділ одинадцятий, у якому Хаул вирушає в дивовижну країну в пошуках заклинання 

Всі попадають до Уельсу, де живе сестра Хаула Меган Пері з чоловіком Гаретом і двома дітьми: Марі і Нілом. Справжнє ім’я Хаула – Хауелл Дженкінс. Діти його обожнюють, а сестра вважає неробою, що не може і дня пропрацювати на одному місці. Вони сідають у автомобіль, що дуже лякає Софі, і їдуть до вчительки Ніла з англійської міс Ангоріан. Хаул до неї починає залицятися, вона відповідає, що вже заручена з Беном Салліваном. Потім вона нагадує Хаулу весь вірш і віддає заклинання. Дорогою додому Хаул каже, що прокляття Відьми Пустирищ наздогнало його, коли йому прочитали вірша.

Розділ дванадцятий, у якому Софі стає старенькою матінкою Хаула 

Хаул відводить Софі у якості матінки до своєї вчительки-чаклунки пані Пентстеммон. Вони лишаються на одинці і пані Пентстеммон каже Софі, що Хаул по-перше дуже здібний, а по-друге Софі також має дуже сильні чари, вона надає душу неживим предметам.

Розділ тринадцятий, у якому Софі очорнює ім’я Хаула 

"Мандрівний замок Хаула" аналізДалі Софі йде до короля і намагається очорнити Хаула, та король каже, що її прихід навпаки довів, що Хаул саме той, хто йому потрібен. Софія намагається самостійно повернутися до замку, але

заблукала. Вона зустрічає Відьму і та каже, що вбила пані Пентстеммон, а потім знову приводить Софі до замку короля. На другій аудієнції Софі каже, що Хаул просить за виконання роботи руку принцеси, але король тільки посміявся.

Розділ чотирнадцятий, у якому придворний маг страшенно застудився 

Хаул стає придворним магом і каже, що тепер на них полюватиме Відьма. Він вирішує перемістити всі виходи замку, окрім з чорною позначкою – до Уельсу. Хаул повертається з Уельсу весь мокрий і починає чхати. Хаул каже, що він скоро помре від застуди і Майкл бігає навколо нього, Софі не звертає на нього уваги. Софі хоче піти до Летті та Хаул сховав семимильні чоботи. До Замку прибігає собака (це зачарований лакей Відьми, якого до Софі прислала Летті) і Софі його залишає у себе. Хаул просить почистити його костюм, так як збирається на похорони до пані Пентстеммон, але Софі ріже його на сім частин, щоб зняти з нього свої чари.

Розділ п’ятнадцятий, у якому Хаул збирається йти на похорон замаскованим 

Майкл пропонує купити капелюшну крамницю, де колись жила Софі, і зробити там один з виходів замку. Хуал її купує. Софі просить Майкла допомогти їй чарами збільшити костюм, так як вона його дуже зшила. Костюм став безрозмірним. dovidka.biz.ua Тоді Хаул просить віддати його другий костюм, та Софі дає сім його частин. Хаул бере обидва костюми і йде до ванної, потім повертається у новому чорному костюмі. Хаул перетворюється на пса і йде на похорон.

Розділ шістнадцятий, у якому багато всілякого чаклунства 

Хаул і Відьма Пустирищ за допомогою своїх вогняних демонів б’ються: спочатку в небі, потім у морі, потім у вигляді трьох пар потвор і зникають. Всі вирішують, що вони вбили один одного. Та до замку приходить Хаул у подобі кота і каже, що Відьма також жива.

Розділ сімнадцятий, у якому Мандрівний Замок переїжджає 

Хаул перекрашує позначки на ручці і переносе Кальцифера у Маркет-Чіппінг до будинку Софі. Інші двері з оранжевою позначкою вели до покинутої вілли на краю долини, з фіолетовою – до Пустирищ, де росло багато квітів. Софі каже Кальциферу, що він є падаючою зіркою. Тепер потрібно лише зняти закляття, але вона не хоче цього робити, так як це може вбити Кальцифера і Хаула. Капелюшну крамницю перетворюють у квіткову. Квіти збирають біля входу до Пустирищ і Хаул каже, що це чаклун Саліман їх тут насадив, так він намагався побороти Відьму.

Розділ вісімнадцятий, у якому знову з’являються Опудало і міс Ангоріан 

Всі працюють у квітковій крамниці і Софі починає сама садити квіти. Одна з її вирощених квіток була мандрагора, що означало наближення до Хаула закляття Відьми. Далі до Софі знову приходе Опудало і вона словами його відганяє. Собака на деякий час знову перетворюється на людину і каже, що він тут за наказом Летті, щоб Софі не закохалася в Хаула.

До Мандрівного Замку заходить міс Ангоріан у пошуках містера Саллівана. Вона помічає гітару Саллівана, бере її в руки і хоче забрати з собою. Софі відбирає гітару і виганяє її з Замку. Софі злиться і наказує ліліям стати нарцисами.

Розділ дев’ятнадцятий, у якому Софі висловлює свої почуття за допомогою гербіциду 

Хаул повертається у Замок і нарешті помічає, що собака це людина і перетворює його на Персіваля, який каже, що не пам’ятає хто він є. Софі продовжує злитися і Хаул радить взяти гербіциди (це квіти, що вона намагалася перетворити на нарциси) і полити ними алею перед особняком. Персіваль іде з нею і розповідає, що Хаул ходив до Летті, щоб більше дізнатися про Софі. Софі нарешті розуміє, що всі знали, що вона зачарована і хто є насправді. Вона відчуває, що закохується у Хаула і вирішує піти з Замку.

Розділ двадцятий, у якому Софі весь час щось перешкоджає піти з Мандрівного Замку 

Настало свято Середини літа, Хаул повертається з Уельсу п’яний і йде спати. Хтось стукає у двері особняка. Це виявилася Фанні, вона вийшла заміж за багатого чоловіка і тепер живе щасливо. Вона впізнає Софі і вони обнімаються. Потім приходить Майкл з Мартою, а за ними заходять пані Ферфакс і Летті і знов всі обнімаються. Софі помічає, що Персіваль і Летті закохані. Знову приходить міс Ангоріан і швидко йде.

Кальцифер будить Хаула, так як Відьма знайшла сім’ю його сестри і хоче їх викрасти. Хаул біжить до Уельсу і відганяє Відьму. До Замку заходить Опудало і дякує Софі, що надала йому сили. І каже, що воно як і Персіваль складається з частин різних людей. Далі голос Відьми каже, що вона тримає у заручниках міс Ангоріан.

Розділ двадцять перший, у якому при свідках укладається перший договір 

Софі бере семимильні чоботи і вирушає їй на допомогу. Вона заходить до замку Відьми Пустирищ і та показує їй тіло без голови. Не вистачає лише голови Хаула, на якого вона тепер чекає, так як він прийде врятувати Софі. До замку пристрибує Опудало і починає битися з Відьмою. Потім прибігає Хаул і вони разом вбивають Відьму. Опудало розповідає, що він є частиною чарівника Салімана. dovidka.biz.ua Хаул каже Софі, що треба поспішати в Мандрівний Замок поки демон Відьми не вбив Кальцифера. Міс Ангоріан і є вогняний демон Відьми і тепер він вселився у гітару Салімана.

У Замку з гітари з’являється міс Ангоріан, котра хапає Кальцифера і стискує його. Їй потрібно нове серце, адже саме така і є угода: вогняний демон працює на людину в обмін на її серце.

Хаул втрачає свідомість, всі починають боротися з міс Ангоріан. Софі звільняє Кальцифера від угоди і повертає серце Хаулу. Хаул одним словом вбиває демона. Частини тіл повертаються на свої місця і з’являються принц Джастін і чарівник Саліман.

Летті і Саліман разом, Хаул і Софі також разом, а потім повертається Кальцифер і каже, що буде надалі з ними жити, але вже вільним.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ольга

    велике дякую ДОВІДКА.Книга начебто непогана ,але саме зміст повної книги-зуцільна каша.Під кінець вже не могла ,дякую

    Відповіcти