Михайло Врубель біографія скорочено на українській мові відомого художника-символіста та цікаві факти з його життя викладені в цій статті.
Врубель – визначний майстер акварельного і олійного малярства.
Михайло Врубель коротка біографія
Врубель Михайло Олександрович з’явився на світ 5 березня 1856 року в містечку Омськ в сім’ї штабс-капітана. З юних років в хлопчик любив мистецтво. Але зв’язати своє життя він вирішив, за наполяганням батьків, з юриспруденцією, вступивши у 1874 році в Санкт-Петербурзький університет. Закінчив він його через 6 років, але займатися нудною справою йому не хотілося. Тому в 1880 році Михайло вступає в Петербурзьку Академію мистецтв, навчаючись у педагога Павла Чистякова. До речі його вчитель навчав Рєпіна, Сурікова, Васнецова і Сєрова.
Життя юного художника балувало не часто. Йому доводилося виживати на 3 рубля на місяць, харчуючись лише водою з хлібом. Але в борг він ніколи не брав, гордість не дозволяла. Манера мистецтва Врубеля була нова і несподівана. Михайла не приваблювала класика, він в живописі впроваджував риси модернізму.
З 1884 по 1989 він проживав у Києві. Працював над розписами та іконами в Кирилівській церкві, створював ескізи для розписів у Володимирському соборі, які не були здійснені. У 1889 році переїздить до Москви.
Перша виставка художника відбулася в 1896 році. Після її закінчення Врубель знайшов своє щастя в особі оперної співачки Надії Забели, яка стала його музою і дружиною. У шлюбі народився син Сава, однак прожив він недовго і незабаром помер. Ця подія похитнула психіку Врубеля.
Знаменита картина «Демон сидячий» була намальована в 1890 році, викликавши у цінителів мистецтва суперечливі почуття. Крім живопису, Михайло Врубель серйозно захоплювався керамікою, скульптурою, оформленням постановок у театрах.
Продовженням першого «Демона» стала картина «Демон повержений». Але у художника прогресувала душевна хвороба, яка завадила закінчити картину. Також в 1905 році у Врубеля різко почав гіршати зір, і через півроку він осліп повністю. Останньою його роботою був портрет Валерія Брюсова – метра російського символізму. Останній роки художника пройшли в повній темряві. Він помер в 1910 році.
Основні праці – «Венеція», «Іспанія», «Ворожка», панно «Микула Селянинович» і «Принцеса Мрія», картини «Морська Царівна», Пан, « Тридцять три богатирі », «Царівна-Лебідь», «Демон повержений »,« Портрет сина ».