Ернан Кортес біографія та цікаві факти

Суспільство

Ернан Кортес біографія та цікаві факти з життя іспанського конкістадора, який завоював Мексику і знищив державність ацтеків Ви дізнаєтеся в цій статті.

Ернан Кортес коротка біографія

Ернан Кортес народився в Медельїні, Іспанія, в 1485 році. Він походив із досить відомої родини, а його батько був капітаном іспанської армії. Його батьки хотіли, щоб він став адвокатом, і відправили його до школи, щоб вивчати право, коли йому було чотирнадцять років. Але Кортес повернувся додому, через два роки.

Кортес чув про відкриття Христофора Колумба в новому світі. Він хотів подорожувати і бачити нові землі, стати знаменитим.

Кортес відплив в Новий Світ в 1504 році. Він прибув на острів Еспаньола в місто Санто-Домінго. Він отримав роботу нотаріуса і протягом наступних п’яти років зробив собі ім’я на острові.

У 1511 Кортес приєднався до Дієго Веласкеса в експедиції на Кубу. Коли Веласкес підкорив Кубу, він став губернатором. Веласкес допоміг Кортесу піднятися в уряд. Незабаром Кортес став могутньою і багатою фігурою на острові Куба.

В 1518 Кортес був призначений відповідальним за експедицію в Мексику. Це було те, що він хотів зробити протягом багатьох років. В останню хвилину губернатор Веласкес занепокоївся, що Кортес стане дуже могутнім, і наказав Кортесу не плисти. Але Кортес порушив наказ і все одно відплив.

Кортес і його люди висадилися на півострові Юкатан в Мексиці в квітні 1519 року. Перший контакт з високою цивілізацією Америки відбувся на острові Косумель, де в той час було князівство майя Екаб, центр шанування богині родючості Іш-Чел. У нього було 11 кораблів, близько 500 осіб, кілька коней і кілька гармат. Іспанці спробували зруйнувати святилище, прийшовши в жах від обряду жертвопринесення. У березні 1519 року Кортес формально приєднав Юкатан до іспанських володінь (фактично це сталося тільки в 1535 році). Далі експедиція пішла вздовж узбережжя, 14 березня було досягнуто гирла річки Табаско, яку іспанці називали Гріхальви. Конкістадори напали на індіанське поселення, але золота не знайшли. У Табаско 19 березня Кортес отримав від місцевих правителів подарунки: багато золота і 20 жінок, серед яких була Малінче, що стала офіційною перекладачкою і наложницею Кортеса. Вона відразу ж була хрещена, іспанці називали її «донья Марина»

Кортес чув про золото і скарби ацтеків. Він хотів підкорити їх і захопити їх скарби для Іспанії. Він попросив зустрічі з імператором ацтеків Монтесума II, але йому неодноразово відмовляли. Потім він вирішив відправитися в столицю ацтеків Теночтітлан.

Зібравши свою невелику армію в 500 чоловік, Кортес почав наступ на Теночтітлан, серце імперії ацтеків. По дорозі він зустрічався з іншими містами і народами. Він дізнався, що ряду інших племен не подобалися їх ацтекських правителі. Він уклав з ними союзи, в тому числі з впливовими людьми з Тлакскали.

Потім Кортес прибув в місто Чолула. Це було друге за величиною місто Мексики і релігійний центр імперії ацтеків. Коли Кортес дізнався, що люди в Чолуле планували вбити його уві сні, він убив близько 3000 дворян, священиків і воїнів, спалив частину міста.

Коли Кортес прибув в Теночтітлан 8 листопада 1519 року його вітав імператор ацтеків Монтесума II. Хоча Монтесума не довіряв Кортесу, він думав, що Кортес може бути богом Кецалькоатля в людській подобі.

Монтесума обдарував Кортеса багатими подарунками з золота, тому що племена прийняли його солдатів і його самого за посланців бога Кецалькоатля.

Пізніше, після нападу на Веракруз, Монтесума був узятий в заручники і убитий, коли він намагався підняти повстання проти Кортеса. Сам Теночтітлан розташовувався посередині озера, що ускладнювало облогу міста. Під час штурму, Кортес втратив багато людей, велику частину награбованого, всю артилерію і порох, більшість коней. Незважаючи на це, через шість днів Кортес повернувся з більш численним військом і розбив ацтеків.

Протягом наступного року, Кортес завоював ще більше територій, прилеглих до Теночтітлану. Влада Кортеса, мабуть, було до вподоби народам Мексики, втомленим від влади ацтеків.

Після завоювання ацтеків Кортес перейменував місто Теночтітлан в Мехіко. Місто стало іспанською столицею території, яка називалася Нова Іспанія. Кортес був призначений губернатором землі іспанським королем Карлом I.

В 1526 Ернан Кортес повернувся з дворічної експедиції в Гондурас, і виявив повний хаос в своїх маєтках в Мексиці. Кортес був змушений повернутися в Іспанію. Король зробив його маркізом, але в посаді намісника Мексики йому було відмовлено. Кортес намагався повернутися в Мексику, але заразився дизентерію, і помер поблизу Севільї, 2 грудня 1547 у містечку Кастільеха-де-ла-Куеста у віці приблизно 62 років.

Ернан Кортес цікаві факти

Він був двоюрідним братом Франсиско Пісарро, який завоював імперію інків в Перу.

Завдяки йому в Європі з 1520-х років стали використовувати ваніль і шоколад.

Кортес одружився на невістці губернатора Веласкеса, живучи на Кубі. У нього також була дитина від його перекладача Доньї Марини.

Перебуваючи в Мексиці, він відправився в експедицію на північ і відкрив Нижню Каліфорнію.

Каліфорнійська затока спочатку називалася Кортесським морем.

Ернан Кортес відкриття

Ернан Фернандо Кортес, очолюючи загони чисельністю від двохсот до декількох тисяч чоловік, зміг завоювати Мексику і Гватемалу, організував 7 експедицій, які відкрили західні береги Нової Гвінеї, острови Маршаллові, Адміралтейства і частину Каролінських, обстежили 2000 км тихоокеанського узбережжя Центральної Америки, виявлений архіпелаг Ревілья -Хіхедо, відкрили гори Західна Сьєрра-Мадре і річку Колорадо, простежили 1000 км берега Каліфорнійського півострова і виконали перетин Тихого океану по екватору.

Оцініть статтю
Додати коментар