Характеристика Ков’єля та Ніколь з твору Мольєра “Міщанин Шляхтич” допоможе розкрити образи цих героїв, визначити риси його характеру.
Характеристика Ков’єля та Ніколь “Міщанин Шляхтич”
Слуги Ков’єль і Ніколь є утіленням здорового глузду, утіленням розуму, народної моралі, у них розвинене почуття справедливості.
Ніколь – служниця в будинку пана Журдена, кохана Ков’єля. Це прониклива і спритна дівчина, яка на службі в багатьох панів. Вона збирається вийти заміж за Ков’єля – слугу молодого Клеонта. У свою чергу Клеонт, бажає одружитися на її господині – молодій Люсіль. Пан Журден на протязі всього твору намагається зрівнятися з аристократією, хоча сам належить до стану міщан. Він замовляє кравцю химерні вбрання, над якими навіть Ніколь сміється. Він запрошує вчителів різних наук, а потім демонструє свої нові навички дружині і служниці. Коли вони його не розуміють, він називає їх невігласами. Дівчина не боїться гніву пана Журдена, для неї головне чесність та здоровий глузд.
Саме Ніколь знайомить Клеонта з паном Журденом, який відмовляється від такого зятя, так як мріє видати дочку заміж за якогось маркіза або графа. Пізніше, Ніколь допомагає своєму коханому Ковьелю обдурити пана Журдена і допомогти Клеонту одружитися на Люсіль. В останній час вони представляють Клеонта не як звичайного молодого юнака, а як сина турецького султана. Тільки тоді пан Журден дає згоду на шлюб дочки.
Ков’єль – слуга Клеонта, він щиро хоче допомогти влаштувати щастя свого хазяїна. Ков’єль вигадує спосіб обдурити пана Журдена, використовуючи його власну слабкість – засліплення дворянськими титулами. Герой вигадує історію про сина турецького султана, який приїхав начебто для того, щоб попросити руки дочки Журдена. Йому вдається завдяки цьому поєднати серця закоханих Клеонта і Люсіль.
Слуги Ков’єль і Ніколь – втілення народного гумору, спритності і винахідливості, дотепності, кмітливості, веселощів. Вони молоді, чесні, здатні на високі почуття.
Мольєр явно симпатизує слугам, бо вони є виразниками справжньої людяності і доброго здорового глузду. Це позитивні ідеали автора.