Мішель Монтень: ідеї та погляди

Педагогіка

Які основні педагогічні погляди та ідеї Мішель Монтень, французький письменник  і філософ, описав у своїх роботах Ви дізнаєтеся в цій статті.

Мішель Монтень: ідеї та погляди

Всі свої погляди та ідеї Мішель Монтень виклав на сторінках трактату «Досліди». В цілому це свого роду автохарактеристика і не є науковим трактатом. У ньому немає послідовності або плану.

У «Дослідах» Монтень розмірковує про бога і природу, людину і світ, про політикуі і етику, але основний предмет праці – людина не в узагальненому значенні, а сама особистість автора.

Педогогічні ідеї ​​Мішель Монтень

В цілому автор займається самоаналізом і якимось самозамилуванням. Тому його трактат призначений для вузького кола людей. Головна ідея, яка сприяє тому, що його вивчають і вчені, це викладені ним педагогічні ідеї.

У «Досвід» мислитель зачіпає тему інтерактивного навчання. Педагогічні ідеї Мішель Монтень значного випередили свій час. Він був першим, в чиїй праці знаходяться витоки зародження інтерактивного навчання. У розділі «Про виховання дітей» він висунув ідею цілеспрямованого розвитку фізичної і розумової активності дітей при використанні методів, ігор, форм і прийомів стимулювання ініціативи, організації навчання.

Монтень вказував, що від народження дитина первісно чиста і цю чистоту поступово роз’їдає суспільство. Тому в дитині необхідно розвивати свободу духу, схильність до самостійного мислення, вироблення активної життєвої позиції, свободу вибору і таких якостей, як сила волі, сміливість, рішучість. Все це допоможе дитині в майбутньому стати корисною для суспільства, гідним громадянином.

Особливу увагу слід приділити розумовому розвитку. Завдання вчителя полягає у викладі різних навчань, показати їх схожість і відмінність, познайомити з усіма фактами, що сприяють роботі і переосмисленню інформації. Учитель повинен стимулювати учня до усного висловлення думок, до вміння міркувати і давати свою оцінку подіям і фактам.

Таким чином, Монтень наголошував, що просто сухі знання не мають ніякої цінності, якщо їх не застосовувати в житті. У цьому вся суть інтерактивного навчання.

Філософ виступав за скасування застарілих і неефективних середньовічних способів, методів навчання. Від них ні вчитель, ні учень мудріше не стане.

Ідеї ​​інтерактивного навчання Монтеня:

  • Учитель повинен надати учневі свободу вибору;
  • Спочатку повинен говорити учень, а потім вже учитель;
  • Учитель повинен вимагати від учня не тільки запам’ятовування змісту уроку, а й їх суть;
  • Отримані знання потрібно застосовувати на практиці;
  • Потрібно примушувати учня думати і обмірковувати;
  • В голову дитині нічого не треба втовкмачувати;
  • Головний метод навчання – діалог.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, які ідеї сформував великий гуманіст Мішель Монтень.

Оцініть статтю
Додати коментар