Мішель Монтень біографія та цікаві факти

Філософи

Мішель Монтень біографія та цікаві факти з життя французького письменника і філософа викладено в цій статті.

Мішель Монтень біографія скорочено

Майбутній гуманіст Мішель Монтень з’явився на світ в 1533 році близько Бодо в замку Монтень в сім’ї дворян. Його батьки походили від гасконских буржуа. Йому дали прекрасну освіту. У віці 21 року він закінчив Тулузький університет і став працювати суддею. У період 1580 – 1588 років пише фундаментальну працю в трьох книгах – «Проби» («Досліди») . Остання з них носила автобіографічний характер. Його твори написані в літературно-філософському жанрі, в них автор розмірковує над різними історичними фактами сьогодення і минулого, спостереженнями над звичаями і побутом людей всіх станів і вікових груп.

Мішель Монтень в молодості цікавився політикою і хотів пов’язати з нею своє життя. Тому його батько купив для нього посаду радника в Бордоському парламенті, і його двічі обирали мером міста.

У 1565 році він одружився, і солідне придане дружини зміцнило матеріальне становище Монтеня. Через 3 роки помер його батько, і Мішель успадкував сімейний замок. У 1571 року мислитель продає свою суддівську посаду, пішовши у відставку. Але він не мав наміру відпочивати і просто насолоджуватися життям, філософ пише есе, приділяючи увагу питанням управління держави, поведінки людини, подорожам і війнам.

У 1588 р Монтень зустрів молоденьку дівчину на ім’я Марі де Гурне, його пристрасну прихильницю. Вона скрасила його життя, ставши прийомною дочкою. В останні роки здоров’я Мішеля Монтеня все більше турбувало. Філософ відчував себе старим, не дивлячись на те, що вів активний спосіб життя. 13 вересня 1592 року помер в своєму родинному маєтку. Після його смерті прийомна дочка Марі де Гурне опублікувала його видання «Проби» посмертно.

Мішель Монтень цікаві факти

Мішель виховувався без заборон. Домашнім вихователем Мішеля був медик з Німеччини на ім’я Горстанус, який вчив його гуманітарних дисциплін і розмовляв з ним виключно на латині, яка в той час була обов’язковою другою мовою всіх освічених європейських еліт. Правило розмовляти з Мішелем латині було непорушним і обов’язковим як для батьків, так і для прислуги.

Монтень мав репутацію вченого, освіченої людини і велику кількість державних діячів, мислителів того часу дружили з ним.

Його кращим другом був Етьєн де ла Боесі, філософ і автор «Міркувань про добровільне рабство».

Любив подорожувати. Відвідав Швейцарію, Німеччину, Австрію та Італію. Всі свої враження відобразив у своєму щоденнику, який був опублікований в 1774 році.

Король Генріх Наваррський, був прихильний до Мішеля Монтеня.

Він належав до останнього покоління гуманістів.

Мислитель зробив величезний вплив на формування світогляду Меріме і Ренана, Гете і Ніцше, Байрона і Емерсона.

Він першим використовував слово «есе» для опису своїх творів. Сьогодні можна сказати, що Монтень був першим блогером. Його блискуче написані есе захоплюють  за їх легке поєднання серйозних інтелектуальних думок і гумористичних анекдотів.

Проти своєї волі і під тиском своєї сім’ї Монтень одружився на Франсуазе де ла Кассано. У них було шестеро дітей, але вижила тільки одна дівчинка.

В одній з веж свого замку Монтень облаштував бібліотеку, яка була його улюбленим місцем інтелектуального дозвілля: читання, роздумів, мріяння та літературної праці.

Оцініть статтю
Додати коментар