“Моє бачення сучасної школи” есе

школа Твори з укр мови

Якою повинна бути сучасна школа? На це питання у кожного учня є своя відповідь, але загалом всі розуміють, що школа має змінюватися.

Твір “Яке твоє уявлення про сучасну школу?”

Ми проводимо у школі одинадцять років життя. Це доволі значний проміжок часу. Звісно всім нам хочеться, щоб школа більше прислухалась до нас і наших потреб, була кращою – більш сучасною. В мене є деякі уявлення про сучасну школу, якими я хочу поділитись.

Перше, щоб я хотіла змінити в школі – це обладнання. Хочеться бачити сучасні зручні парти й стільці, дошки з мультимедійними проекторами (і не в одному-двох класах у школі, а в кожному!), можливість користуватись електронними книгами, виконувати більше завдань на ноутбуці, насолоджуватись зеленими куточками, в яких були б не тільки рослини, а й тварини, мати змогу посидіти на зручних диванчиках в коридорах школи, мати зручні роздягальні, де не страшно лишити свій одяг, забувши щось в кишені.

Звичайно окрім внутрішнього обладнання хотілося б мати гарне пришкільне подвір’я з яскравим квітником, майданчиком з гойдалками для школярів різного віку (великим також хочеться кататись), сучасний спортмайданчик з новими вуличними тренажерами. Окремо хочу наголосити на важливості хорошого обладнання шкільних їдалень. Я б хотіла, щоб кожен школяр міг обрати сніданок чи обід за власним смаком, та ще й щодня новий – це було б дуже круто.

Друге, щоб я наважилась змінити – це сам навчальний процес. Почати потрібно з часу початку уроків. Нещодавно я читала дослідження в якому йшлося про те, що для дітей різного віку час початку навчання є різним. Вважаю, що в Міністерстві освіти мали б враховувати цей факт і ввести зміни в початок навчального процесу. Ні, звичайно це не має бути перша година дня, але трохи пізніше, ніж о восьмій ранку, думаю, уроки все ж можуть починатись.

Я є прихильником західних систем навчання (Великобританія, Сполучені Штати), тому мені б хотілося мати вибір шкільних предметів. Звичайно це не стосується всіх класів. Думаю, що початкові і 5-6 класи мали б стандартну (базову) програму і певну кількість уроків кожного дня (власне, як мають і зараз). Та починаючи з 7 класу, вважаю що було б добре, якби учні самі могли обирати предмети, які вони хочуть вивчати, а які ні.

Щодо тривалості перерв та уроків я погоджуюсь з сучасними стандартами. Хіба що можна було б зробити одну велику (тривалістю в годину) перерву десь по обіді, щоб учні, які живуть недалеко від школи могли приходити на обід додому.

Третє і, мабуть, найважливіше, що повинна мати сучасна школа – зацікавлені учні. На жаль я помічаю, що більшість школярів зовсім не розуміють навіщо вони навчаються в школі. Навіть не так – навіщо вони ходять до школи. Вони роблять це, тому що всі так роблять, так треба і батьки так сказали. Насправді ж кожен школяр повинен розуміти, що школа – це те, що їм потрібно, щоб здобувати знання. Саме заради знань вони навчаються в школі. Знання – це велике багатство і саме школа допомагає здобути його.

Підсумовуючи, можу сказати, що для мене сучасна школа – це добре обладнана, зорієнтована освітня програма, в якій зацікавлені самі учні. Сучасність школи залежить від багатьох факторів, але в першу чергу від нас, тому давайте осучаснювати школу самостійно!

Автор: cup_of_flowers

Оцініть статтю
Додати коментар