Наполеон Бонапарт цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Наполеон Бонапарт цікаві факти з життя (біографії) відомого імператора і великого полководця в цій статті.

Наполеон Бонапарт цікаві факти

Наполеон народився в Аяччо на острові Корсика 15 серпня 1769. Наполеон був другим з 13 дітей

Наполеон Бонапарт став відомим не тільки завдяки розуму і полководницькому таланту, а й унаслідок неймовірних амбіцій, а також швидкої і запаморочливої ​​кар’єри. Почавши військову службу в 16 років, після ряду блискучих перемог він в 24 роки вже стає генералом, а в 34 імператором. Також серед особливостей і умінь Бонапарта значилося багато надзвичайних. Припускають, що він читав з величезною швидкістю – близько двох тисяч слів за хвилину, міг тривалий час спати по дві-три години за добу, і пам’ятав тисячі солдатів по іменах.

Наполеон сильно соромився свого маленького зросту й пухкої жінкоподібної статури. У результаті такого комплексу неповноцінності в його штабі всі офіцери були низькорослими і товстенькими, а у високих і струнких молодців не було шансів зробити кар’єру.

Імператор був досить безстрашною людиною, але дуже боявся кішок.

Відомий випадок, коли Наполеон застав на посту сплячого солдата, і замість того, щоб віддати його під суд сам узяв зброю сплячого і змінив його на посту. Такий вчинок свідчить не стільки про доброту, скільки про видатний розум і тверезий розрахунок – вчинки такого роду допомагають швидко і надовго здобути популярність серед солдат.

Під час першої шлюбної ночі Наполеон і Жозефіна так захопилися, що пес Жозефіни подумав, що на її господиню напали, увірвався в спальню і вкусив Наполеона за ногу.

Наполеон є творцем сучасного прапора Італії. У 1805 році він проголосив Королівство Італія замість Цизальпінської республіки, себе оголосив італійським королем і офіційно затвердив зелено-біло-червоний італійський прапор

Поява гудзиків на рукавах піджака приписують Наполеону. Зробив він це для того, щоб відучити своїх солдатів витирати носи краєм верхнього одягу – його це дратувало.

Наполеон обожнював капелюхи. За час свого правління він зносив 170 унікальних капелюхів. Боле того імператор особисто придумав модель свого капелюха, невеликого, зробленого з фетру, з триколірною кокардою.

Останні роки життя провів на острові Святої Олени в полоні англійців.

Оцініть статтю
Додати коментар