“Наталка Полтавка” Котляревський скорочено

наталка полтавка скорочено Скорочено твори

“Наталка Полтавка” дуже скорочено читати варто кожному, щоб згадати головні події твору Котляревського, героїв та короткий зміст п’єси.

“Наталка Полтавка” Іван Котляревський скорочено

І дія 
Дівчина Наталка виходить з дому з відрами. Вона йде річки, де співає пісню “Віють вітри, віють буйні”, яку завершує словами: “Петре! Вернися до мого серця!”

До Наталки підходить возний Тетерваковський, який залицяється та освідчується їй канцелярською мовою. Дівчина йому відмовляє, пояснюючи тим, що він пан, а вона сирота, він багатий, а вона бідна, він возний, а вона простого роду, -— тому, вона йому не пара. Красуня просить його не жартувати, адже єдине її багатство —то добре ім’я, яке може постраждати через його розмови.

До них підходить Виборний Макогоненко, який співає пісню-нісенітницю “Дід рудий, баба руда”. Наталка йде додому, а возний жаліється Макогоненку на скрутні часи, бо почали переслідувати хабарників і крутіїв у земстві й судах. Виборний на це відповідає: “Зате нам, простому народові, добре, коли старшина… не допуска письменним п’явкам кров з нас смоктати…

Возний просить виборного допомогти йому в особистій справі — умовити Наталку погодитися вийти за нього. Макогоненко повідомляє, що Наталка відмовляє всім нареченим, бо кохає сироту Петра, якого її батьки взяли до свого дому. А Петро відправився кудись ще 4 роки тому. Жили вони в Полтаві. Старий Терпило — батько Наталки — став пити, вигнав Петра, витратив накопичене багатство й помер, залишивши дружину та дочку в бідності.

Терпилиха була змушена перебратися жити в село. А Наталка все чекала повернення коханого. Дівчина вона була добра, працьовита, себе й матір підтримувала своєю працею.

У цей час сумна Наталка шила в хаті. Матір дорікає їй, бо вона відмовляє всім женихам. І Наталка заради спокою матері дає обіцянку, що вийде за першого, хто посватається. Дівчина сподівається, що найближчим часом після її відмов цього не відбудеться.

Аж тут прийшов Макогоненко і почав вмовляти Наталку вийти за возного. Матір в захваті від такого заможного і письменного жениха. Макогоненко та Терпилиха докоряли дівчині, кажучи, що та не жаліє матері, не хоче забезпечити їй спокійну старість. Дівчина обіцяє все стерпіти заради спокою й добробут неньки.

II дія 

Парубок Микола йде вулицею села. Він сирота, без талану, без притулку. Тому вирішує йти до чорноморців, яких любить за їхні козацькі звички. У цей час повертається Петро, співаючи пісню “Сонце низенько, вечір близенько”. Він після 4-річних поневірянь повернувся в Полтаву. Парубки стали товаришувати, оскільки обоє були сиротами.

Неподалік від них із хати Терпилихи виходять возний із шовковою хусткою на руці й виборний з рушником через плече. Це говорить про те, що зараз відбулося сватання найгарнішої дівчини у селі — Наталки.

Петро, почувши це ім’я, починає розпитувати, що за дівчина та звідки, і розуміє, що це і є його кохана. Він у відчаї. Микола, побачивши реакцію друга, розуміє, що це і Наталчин коханий Петро. І вирішує допомогти йому. Викликає з хати Наталку. Дівчина сумує і говорить, що краще у Ворсклу кинутись, ніж вийти заміж за нелюба. Побачивши Петра, вона каже, що поданий возному рушник нічого не значить, — вони з коханим все одно будуть разом.

На вулиці з’являються возний, виборний і мати Наталки. Терпилиха лякається, побачивши Петра, і просить його піти геть, щоб не завадити одруженню. Возний теж проганяє, погрожує матері в’язницею за зламане слово.

Петро, побачивши все це, просить Наталку скоритися долі. Він бажає їй щастя й пропонує забрати гроші, які він заробив, щоб багатий чоловік згодом не дорікав їй бідністю. Возний, побачивши справжнє кохання дівчини й хлопця, наважується хоч раз у житті зробити хороше діло — він відмовляється від нареченої і просить Терпилиху дати дітям благасловення.

Усі щасливі, а Микола проголошує: “От також то наші полтавці! Коли діло піде, щоб добро зробити, то один перед другим хватаються”. Наталка співає свою й Петрову улюблену пісню “Ой я дівчина Полтавка”.

І. Котляревський “Наталка Полтавка”. Аудіокнига скорочено

 

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Поля

  Скорочено, ще й по діям. Дякую вам, а то я не до кінця встигла дочитати. Хоча мені сподобався твір про Наталка Полтавку

  Відповіcти
 2. Олександ Рожа

  імба но я не поняв

  Відповіcти
 3. Толя

  дякую велике

  Відповіcти
 4. Кудельсьикй

  От души просто❤️

  Відповіcти
 5. Діма

  ага ага 4 хвилини я це читав 16 хвилин

  Відповіcти