Навіщо вода потрібна живій природі?

Природознавство

Для чого потрібна вода? – запитаєш ти. У води багато призначень. Яких, ти зараз дізнаєшся.

Навіщо вода потрібна живій природі?

Вода – це найважливіша речовина з усіх існуючих на нашій планеті. Вона потрібна абсолютно всім живим істотам – людям, тваринам, комахам, рослинам. Тварини не тільки п’ють воду і плавають в ній, деякі з них живуть у воді постійно. Рослинам теж необхідна вода для життя і росту, інакше вони б просто засохли.

Але більше всіх використовуємо воду ми – люди. Якщо всі інші істоти в основному тільки втамовують водою спрагу і плавають в ній, то ми використовуємо воду в багатьох цілях: не тільки для гігієни та приготування їжі, а й для виготовлення ліків, виробництва різних речей необхідних людині. Без води неможливо обійтися ні на одному підприємстві – фабриці або заводі.

Від води також залежить погода на Землі. Вода випаровується з поверхні водойм і перетворюється на водяну пару, з якої потім утворюються хмари. Вітер переносить хмари на сушу. Збираючись і накопичуючись в хмарах, вода перетворюється в дощ. Крім того, вода потрапляючи на  грунт з дощиком або при таненні снігу, просочується вглиб і утворює – підземні води.

Без води у нас ніколи не було б урожаю, а значить не було б хліба і багатьох необхідних продуктів – овочів, фруктів. Рослини не могли б рости і існувати без води. Вода – це ще і зручна дорога: там де неможливо проїхати по суші, по морях і океанах плавають кораблі. Електростанції, що дають нам світло – теж використовують воду, вірніше силу, енергію великої кількості води для вироблення електрики. Як бачите без води життя було б неможливе. Тому її потрібно берегти.

Оцініть статтю
Додати коментар