Охорона тваринного світу. Як захистити тварин?

Географія

Проект на тему “Охорона тваринного світу” коротко розповість багато інформації на цю тему. Також реферат про охорону тваринного світу допоможе підготуватися до заняття.

Охорона тваринного світу

Тваринний світ на планеті різноманітний. Він становить наше природне середовище, яке варто берегти і охороняти. Як же відбувається організація охорони фауни?

Виділяють 2 основних напрямки, що доповнюють один одного:

  • заповідники
  • збереження в процесі використання

В першу чергу, варто згадати про «Червоні книги», які публікує Міжнародний Союз охорони природи, починаючи з 1966 року. Вони бувають міжнародні і регіональні. У них міститься інформація про види тварин і рослин, що знаходяться на межі зникнення.

Абсолютно всі охоронні заходи носять надзвичайний, винятковий характер. Часто їх поєднують з іншими галузями природокористування, грунтуючись на досвіді інших країн. Наприклад, правильна організація сільськогосподарського землекористування сприяє збереженню диких тварин, які мешкають на цих землях. Також ефективна організація лісового господарства та заготівлі деревини забезпечують збереження місць, де проживає багато птахів і звірів. Вибіркова і поступова вирубка лісу не тільки відновлює лісові зони, але і кормові угіддя, гніздування і притулок багатьох представників фауни.

В зарубіжних країнах дикі тварини стали частиною індустрії туризму, коли їх успішно «розводять» в національних парках з рекреаційною метою. У цих місцях представники фауни охороняються на вищому рівні, про них постійно піклуються люди. Найвідомішими національними парками масового туризму є: Серенгеті і Крюгер (Африка), Камарг (Франція), Йосемітський і Єллоустонський (США), Біловезький парк (Польща).

Крім цього, для збереження тварин проводяться такі заходи, як реакліматизація і акліматизація дикої фауни. Що ж цієї таке? Акліматизація – це робота, що має на увазі під собою процес з розселення тварин у нові місця їх проживання і пристосування їх до незвичних, нових умов. А ось реакліматизація – це заходи по відновленню тварин, які були знищені в окремому регіоні. Вона широко використовує біоресурси природних комплексів.

Але, перераховані вище заходи не принесуть ніякої користі, якщо не враховувати ландшафтно-екологічні умови, в яких жили тварин. Адже вони пристосовані до конкретних аквальних комплексів, природних територіальних або антропогенних модифікацій. Таким чином, охорона тварин, це, перш за все, охорона місць їх проживання.

Сподіваємося, що повідомлення про охорону тварин допомогло Вам підготуватися до заняття. А своє повідомлення на тему “Охорона тварин” Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар