Олена Пчілка цікаві факти

олена пчілка цікаві факти Письменники

Олена Пчілка цікаві факти з життя дитячої письменниці розкажуть про її дитинство, таланти, захоплення, особисте життя. Цікавинки про Олену Пчілку допоможуть підготувати розповідь чи повідомлення про дитячу письменницю.

Олена Пчілка цікаві факти

Справжнє ім’я – Ольга Петрівна Косач.

Вона була однією з найосвіченіших жінок свого часу, а її творчий доробок – значний внесок і розвиток української літератури, науки та культури.

Олена Пчілка – мати поетеси Лесі Українки, сестра професора Михайла Драгоманова.

Її предки були на дипломатичній службі в Б.Хмельницького.

Початкову освіту отримала вдома. Любов до літератури, української пісні, звичаїв та обрядів їй прищепили батьки.

Олена Пчілка збирала зразки народних вишивок. Видала книгу «Український народний орнамент», і стала першим знавцем української вишивки.

Любила гарні книжки, змолоду любила танцювати, гарно одягатись.

Товаришувала з Лисенком, Старицьким, Нечуєм-Левицьким. Як маґнет, притягала молодших – Коцюбинського, Олеся, Франка.

Виховання своїх шістьох дітей Олена не змогла довірити тодішній офіційній русифікованій школі. Тому разом з чоловіком навчали малечу вдома, наймали приватних викладачів.

Пчілка була членом-кореспондентом Всеукраїнської академії наук.

олена пчілка віршіНеодмінною умовою виховання дітей були поїздки по селах – Чекни, Жабориця, Бережці, Запруддя, Любитів, Волошки, Уховецьк, Білин, Скулин. За словами Олени Пчілки – “щоб вони проймалися там українським народним духом”. Для найталановитішої доньки Лесі – це був початок шляху що “Лісової пісні”.
І пізніше Олена Пчілка була для Лесі першим цензором, критиком, організатором, переписувачем, зв’язковим, упорядником, розповсюджувачем…

Олена Пчілка не визнавала більшовиків, вони їй платили тим самим. Арештовували її в Гадячі у 1920 році, а в 1929-му спробували притягнути до справи Спілки визволення України. Але стара письменниця тоді вже не вставала з ліжка.

Олена Пчілка знала щонайменше 5 іноземних мов. Пчілці належить чимало перекладів і переспівів світової класики: Овідія, А. МіцкевичаО. Пушкіна, ЛермонтоваЙ. В. Ґете, Г. К. АндерсенаВ. Гюґо.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Ванька

    Супер сайт

    Відповіcти
    1. Галька

      Звичайно

      Відповіcти
  2. Пон

    сайт казковий

    Відповіcти