Михайло Лермонтов біографія скорочено

михайло лермонтов біографія скорочено Письменники

Михайло Лермонтов біографія скорочено українською мовою російського поета і прозаїка розповість про його життя та творчість.

Михайло Лермонтов біографія коротко

Роки життя: 1814-1841

Михайло Лермонтов народився 3 (15) жовтня 1814 року в сім’ї офіцера, виховувався бабусею, так як рано втратив матір. Майже все своє дитинство Лермонтов провів у неї в садибі в Тархани. Саме бабуся надала найкращу початкову освіту Лермонтову.

1 вересня 1828 року Лермонтова зарахували до Московського університетського благородного пансіону, одного з найкращих навчальних закладів Росії. Він отримує гуманітарну освіту, яку доповнює самостійним читанням, пише перші вірші.

Восени 1830 р. М. Лермонтов вступає до Московського університету на етично-політичне відділення. Незадоволення навчанням призвело до того, що Лермонтов залишив університет у 1832 р.

Після навчання в університеті він два роки провів у школі гвардійських підпрапорщиків Петербурга.
У 1834 році почав служити у гусарському полку в Царському селі.

Популярність до поета приходить разом з виходом вірша «Смерть поета» (1837), присвяченого смерті Олександра Пушкіна. За цей твір Лермонтов був заарештований і відправлений на заслання. Завдяки старанням бабусі і наближеного до імператора Василя Жуковського покарання вдалося трохи пом’якшити. dovidka.biz.ua По дорозі на Кавказ Лермонтов на місяць зупиняється в Москві. Тоді ж було написано твір Лермонтова «Бородіно» (1837) до річниці битви.

Під час кавказького заслання творчість Лермонтова тільки розквітає, він починає займатися живописом. Завдяки клопотанням бабусі повертається до Петербурга, відновлюється на службі.
До початку 1839 р. Лермонтов зближується з редакцією «Вітчизняних записок»

За дуель з сином французького посла Е. Барантом поет знову відправлений на заслання на Кавказ (1840), де бере участь у військових діях.

У П’ятигорську, повертаючись з другого заслання, Лермонтова зустрів старого товариша Мартинова. Той, образившись на злий жарт поета, викликає Лермонтова на дуель. 15 (27) липня 1841 на цій дуелі у 26 років Лермонтов загинув.

Лірика Лермонтова має властивість відчуженості, тяжіння до вічності.

Найвідоміші твори Лермонтова: «Смерть поета» , «Парус» (1831), «Маскарад» (1835), « Боярин Орша» ( 1835-1836 ) , «Мцирі» (1839), «Бородіно» (1837), «В’язень» (1837), «Демон» (1839), «Герой нашого часу» ( 1838-1840 ) вважаються шедеврами літератури.

М. Лермонтов біографія українською. Відео

Також ви можете ознайомитися з хронологічною таблицею Лермонтова для підготовки до заняття.

Цікаве про Лермонтова:

 • Улюбленим поетом молодого Лермонтова був Байрон.
 • Доля Михайла Лермонтова схожа на долю Олександра Пушкіна.
 • Михайла Лермонтова було покарано першим засланням на Кавказ за  гнівні, спрямовані проти правлячих кіл царської Росії вірші на смерть Пушкіна «Смерть поета»   
 • Роки становлення Михайла Лермонтова як поета в російській історії були часом реакції.
 • У поезії Лермонтова втілено принципи літературно-художніх напрямів романтизму і реалізму.
Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Ростислав

  А чому так багато не можна було стисліше.

  Відповіcти
 2. Илья

  Спасибі вам огромное. Всегда выручаете.

  Відповіcти