Олександр Пушкін цікаві факти

пушкін біографія скорочено Цікаві факти про відомих людей

Цікаві факти з життя О. Пушкіна ви дізнаєтеся з цієї статті.

Олександр Пушкін цікаві факти з життя

Кожен пам’ятає, що Пушкін трагічно загинув внаслідок дуелі з Дантесом, яку сам же спровокував. Але це не зовсім так. Спочатку Пушкін справді викликав Дантеса на дуель з причини того, що стали поширюватися погані чутки, в яких Пушкіна виставляли «Рогоносцем». Однак, стараннями друзів Пушкіна, ця дуель була зупинена, частково тим, що Дантес зробив пропозицію сестрі Наталії Гончаровій. Не дивлячись на це, чутки продовжували рости і ставати все гірше і гірше. Тоді Пушкін відправив дуже образливий лист батькові Дантеса, що і послужило приводом для дуелі.

Пушкін був вкрай запальний, і за все його життя брав участь у більше ніж 20 дуелях. Пушкін був ініціатором п’ятнадцяти дуелей, з яких відбулися чотири, інші не відбулися зважаючи на примирення сторін, в основному стараннями друзів Пушкіна; у шести випадках виклик на дуель виходив не від Пушкіна, а від його опонентів. Перша дуель Пушкіна відбулася ще в ліцеї.

Пушкін був маленького зросту. Через це він комплексував і навіть соромився стояти поруч зі своєю дружиною Наталією Гончаровою на званих прийомах, оскільки вона була значно вищою від нього.

Пушкін багато разів закохувався і завжди говорив, що Наталія Гончарова була його 101 любов’ю. І це дійсно була любов. Історично відомо, що перед дуеллю Пушкін запитав свою дружину: за ким ти будеш плакати? Наталія відповіла дуже просто: По тому, хто помре.

пушкин и гончарова история любви

У біографії Пушкіна є одна вкрай незвичайна, і навіть комічна дуель. У Пушкіна був улюблений ліцейський товариш Кюхельбекер. Одного разу Пушкін жорстоко пожартував над ним, в результаті чого товариш викликав Пушкіна на дуель. І ця дуель відбулася – обидва пістолета вистрілили, але заряджені вони були … журавлиною. Все закінчилося примиренням нерозлучних товаришів.

Всім відомий вірш “Я пам’ятаю дивну мить“. Пушкін присвятив Анні Керн. Через два десятиліття, Глинка поклав музику на ці вірші і присвятив їх дівчині, в яку був сильно закоханий. Це була ніхто інша, як дочка мадам Керн.

Відомо, що Пушкін дуже любив багато жінок. З 14 років він почав відвідувати публічні будинки. І, вже будучи одруженим, продовжував навідуватися до “веселих дівчат”, а також мав заможних коханок.

У Пушкіна були карткові борги, і досить серйозні. Він, правда, майже завжди знаходив засоби їх покрити, але, коли траплялися якісь затримки, він писав своїм кредиторам злі епіграми і малював в зошитах їх карикатури. Одного разу такий лист знайшли, і був великий скандал.

Олександр Пушкін біографія та цікаві факти (відео)

Також ви можете додавати цікаві факти з дитинства Пушкіна, цікаві моменти з життя Пушкіна через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. дима

    круто

    Відповіcти