“Орфей і Еврідіка” Скорочено + Аналіз

Орфей і Еврідіка скорочено Короткий зміст

Переказ міфу “Орфей і Еврідіка” не такий цікавий як повний варіант, але короткий зміст ви зрозумієте.

“Орфей і Еврідіка” скорочено

На півночі Греції, у Фракії, жив співак Орфей. Еврідіка була його дружиною, але щастя їх було недовговічне.

Одного разу Орфей і Еврідіка були в лісі. Еврідіка гуляла по лісу і ступила в зміїне гніздо, а змія її вжалила. Смерть забирала Еврідіку в підземне царство.

Велике було горе Орфея. Він пішов від людей і цілі дні проводив один, блукаючи по лісах, виливаючи в піснях свою тугу. І така сила була в цих тужливих піснях, що дерева сходили зі своїх місць і оточували співака. Звірі виходили з нір, птиці покидали свої гнізда, камені зсувалися ближче. І все слухали, як він сумував за своєю коханою.

Потім Орфей вирішив сам відправитися в царство мертвих.

Довго шукав він входу в підземне царство і, нарешті, в глибокій печері Тенара знайшов струмочок, який тік в підземну річку Стікс. По руслу цього струмка Орфей спустився глибоко під землю і дійшов до берега Стикса. За цією річкою починалося царство мертвих.

Перевізник мертвих, Харон, плив за новими прибульцями, і відмовився брати Орфея до човна. Тоді Орфей заспівав, і Харон слухняно перевіз його на інший берег. 

Дійшов він до палацу повелителя підземного царства – Аїда. Високо на золотому троні сидів грізний Аїд і поряд з ним його прекрасна цариця Персефона. Багато дивних і незвичайних міфічних істот він побачив.

Співак наблизився до трону похмурого владики і заспівав ще натхненніше: він співав про своє кохання до Еврідіки. Всі милувалися його піснями. Тоді підняв голову Аїд і спитав:

– Чого ти шукаєш, співак, в царстві мертвих? Скажи, чого ти хочеш, і я обіцяю тобі виконати твоє прохання.

Орфей попросив Аїда – повернути йому Еврідіку!

– Нехай буде так, як ти просиш! – Сказав Аїд Орфею. – Я поверну тобі Еврідіку. Ти можеш відвести її з собою наверх, на світлу землю. Але ти повинен обіцяти … Ти не повинен бачити її, поки не вийдеш на світ. -Не озирайся назад і не дивись на неї. Оглянешся – втратиш її навіки!

І Аїд наказав Еврідіці слідувати за Орфеєм.

Попрямував Орфей до виходу з царства мертвих. Нарешті попереду стало світлішати, близький був вихід на землю. Тривога стиснула серце Орфея: тут чи Еврідіка?

– Де ти, Еврідіка? Дай поглянути на тебе! На мить, зовсім близько, побачив він милу тінь, дороге, прекрасне обличчя … Але лише на мить. Негайно відлетіла тінь Еврідіки, зникла, розтанула в мороці.

Довго сидів Орфей на березі Стіксу один і чекав. Він не дочекався нікого.

Довелося йому повернутися на землю і жити. Але він не міг забути свою єдину любов – Еврідіку, і пам’ять про неї жила в його серці і в його піснях.

“Орфей і Еврідіка” дуже скорочено

Жив у Стародавній Греції знаменитий співак Орфей. Усім дуже подобалися його пісні, за ці пісні полюбила його красуня Еврідіка. Вона стала дружиною Орфея, але разом вони були недовго.
орфей і еврідіка міфТак сталося, що незабаром, Еврідіка злякалася шуму в лісі, побігла і необережно наступила на зміїне кубло. Її вжалила змія і Орфей, який прибіг на крики дружини, побачив тільки чорні крила птаха смерті, який забирав з собою Еврідіку.
Горе Орфея було безмірним. Він пішов в ліси і там в піснях виливав свою тугу за коханою.
І настільки велике було його горе, настільки пронизливі його пісні, що звірі виходили послухати їх, а дерева оточували Орфея. І Орфей благав про смерть, щоб зустрітися з Еврідікою. Але смерть не приходила.

І тоді Орфей сам відправився на пошуки смерті. У печері Тенара він знайшов струмочок, який впадав в підземну річку Стікс, і по руслу струмка спустився до берегів Стіксу. За цією річкою починалося царство мертвих.

За спиною Орфея юрмилися тіні мертвих, які чекали своєї черги переправиться через Стікс. І ось до берега пристав човен, керував яким перевізник мертвих душ Харон. Душі стали сідати в човен і Орфей попросив Харона перевезти його на той берег.
Але Харон відштовхнув Орфея, сказавши, що возить тільки мертвих. І тоді Орфей заспівав. Він співав так добре, що його заслухались мертві тіні, заслухався його і сам Харон. А Орфей сів до човна і попросив везти себе на той берег. І Харон послухався, зачарований музикою.
І переправився Орфей в землю мертвих, і йшов по ній в пошуках Еврідіки, продовжуючи співати. І мертві розступалися перед ним. Так добрався Орфей до палацу бога підземного світу.

У палаці на троні сидів сам Аїд і дружина його Персефона. За спиною їх стояв бог Смерті, склавши чорні крила, поруч товпилися Кери, які віднімали життя воїнів на полі битви. Тут же судді судили душі.
По кутах залу в тінях ховалися Спогади, які шмагали душі бичами з живих змій.
І багато інших чудовиськ бачив в підземному царстві Орфей – ламій, який крадуть ночами дітей, Емпуза, з ослячими ногами, яка п’є кров людей та ін.

Тільки юний бог сну Гіпнос носився по залу радісний. Він давав усім чудовий напій, від якого всі засипали.
І ось Орфей заспівав. Боги слухали його, схиливши свої голови. А коли Орфей закінчив, запитав його Аїд, чого він хоче за свій спів, і обіцяв виконати будь-яке його бажання.

І став просити Орфей, щоб відпустив Аїд його Еврідіку, адже рано чи пізно вона все одно повернеться в царство мертвих. І став Орфей благати Персефону заступитися за нього перед Аїдом.

Погодився Аїд повернути Орфею Еврідіку, але поставив одну умову. Не повинен був побачити Орфей своєї коханої, поки вона тінню слідувала за ним. Тільки вийшовши з царства мертвих на сонячне світло, міг Орфей озирнутися. Погодився Орфей і велів Аїд тіні Еврідіки слідувати за співаком.
Так пройшли вони царство мертвих і Харон перевіз їх через Стікс. Стали вони підніматися в печері і вже показалося попереду денне світло. І тут Орфей не витримав і озирнувся, він хотів перевірити, чи дійсно Еврідіка йде за ним. На мить він побачив тінь коханої, але вона тут же полетіла.
Орфей кинувся назад і довго плакав на берегах Стіксу, але ніхто не відгукнувся на його благання. Тоді повернувся Орфей в світ живих і прожив самотнім довге життя. Але він пам’ятав про свою кохану і оспівував її у своїх піснях.

Міф “Орфей і Еврідіка” Аналіз

Жанр: давньогрецький міф

Головна думка – для любові не існує перепон, крім власної квапливості.

Головні герої міфу “Орфей і Еврідіка”:

  • Орфей – талановитий співак. Вірний, закоханий, безстрашний, нетерплячий.
  • Еврідіка – дружина Орфея, молода та красива.
  • Аїд – бог підземного світу. Суворий, але справедливий і трохи романтичний.
  • Харон, перевізник через Стікс. Суворий, відлюдний.

План до міфу “Орфей і Еврідіка” на українській мові

  1. Орфей і його дружина Еврідіка
  2. Трагедія в лісі
  3. Орфей шукає шлях до підземного світу
  4. Орфей зачаровує Харона
  5. Орфей в палаці Аїда
  6. Орфей співає для Аїда
  7. Прохання Орфея
  8. Умова Аїда
  9. Квапливість Орфея
  10. Самотність Орфея.
 “Орфей і Еврідіка” сюжет

Красуня Еврідіка полюбила співака Орфея і стала його дружиною.
Одного разу в лісі її вжалила змія і Еврідіку забрав бог смерті.
Орфей відправився шукати царство мертвих і знайшов річку Стікс.
Харон не хотів перевозити Орфея, але той заспівав і ніхто не посмів йому відмовити.
Орфей прийшов до палацу Аїда, заспівав свою пісню, і Аїд відпустив тінь Еврідіки.
Орфей обернувся біля виходу з печери і тінь Еврідіки полетіла.

Чому вчить легенда “Орфей і Еврідіка”? Твір вчить кохати, прагнути завжди бути разом зі своїм коханим, вчить не розлучатися. Вчить не боятися перешкод, бути хоробрим, навіть безстрашним. Вчить тому, що таланту скрізь пошана. Вчить не бути квапливим. Мені сподобалася ця романтична історія, хоча звичайно шкода, що Орфей, подолавши такий довгий і небезпечний шлях, не зміг втриматися і оглянувся. Якби він дотримався умови Аїда Еврідіка була б вільною. Але зайва квапливість все зіпсувала.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Денис

    Я не Хейтер но этот текст не рекомендую

    Відповіcти
    1. J. G. (Джей Джи) автор

      Будемо вдячні, якщо поясните причини свого коментаря. Що саме вас не влаштувало?

      Відповіcти
      1. Захар

        Ви топ

        Відповіcти
  2. Захар

    Текст норм

    Відповіcти
  3. Дима Діма

    Класно і дуже добре

    Відповіcти
  4. Паша

    Гарно

    Відповіcти
  5. Тимофей

    прикольний міф

    Відповіcти