Пісок як корисна копалина 3 клас

Природознавство

“Корисна копалина пісок” реферат 3 клас може використати, щоб дізнатися про властивості піску та його застосування.

Розповідь про пісок як корисну копалину

Коли міцна могутня скеля протягом сотень років намагалася вистояти під впливом рвучких вітрів, крижаного холоду, сильної зливи, та інших природних катаклізмів, вона потихеньку розпадалася на крихітні шматочки, які називаються піском.

Пісок виглядає, як дрібні крупинки, з яких складаються гірські хребти. В цілому, цей природний матеріал широко відомий, і майже у кожної місцевості є в надлишку.

Пісок можна побачити в будь-якому місці, де природа активно впливає на гірські породи. Одне з них, знайомий всім морський берег. Постійні припливи води і її руйнівний вплив на гірські породи, розпад деяких мінеральних елементів в солоному морі – все це сприяє появі піску. Він є і в пустелях. В цьому випадку, більша його частина принесена вітрами. Відомі такі випадки, коли пустелі з’являлися там, де раніше простягалися моря, але через тисячі років вода зникла.

Пісок містить різноманітні мінерали. Основний елемент, з якого складаються піщинки – це кварц, але в різній кількості зустрічаються і інші мінерали: руда, слюда, гранат, топаз. Розмір кожної крупинки становить не більше п’яти міліметрів.

Пісок буває:

  • річковий – видобувається з дна водойм і відрізняється природною чистотою,
  • морський – вважається самим затребуваним і застосовується практично скрізь,
  • штучний – створений людиною, шляхом дроблення різних матеріалів.

Існує і особливий пісок чорного кольору. Причина такого забарвлення – вимивання світлих елементів, але на відміну від інших видів піску, які застосовуються в господарських і промислових цілях, такий пісок радіоактивний. Він незвично блискучий і його можна зустріти в різних куточках планети.

Цей відомий всім матеріал використовується при виготовленні різних будівельних розчинів і матеріалів, скла, наждаку і очисних фільтрів для води. Це важлива і потрібна корисна копалина!

Оцініть статтю
Додати коментар