Природні ресурси Австралії
Природні ресурси Австралії включають:
- водні;
- земельні;
- лісові;
- мінеральні;
- альтернативні.
Основне природне багатство країни – мінеральні ресурси. Забезпеченість Австралії природно-ресурсним потенціалом в 20 разів вище за середньосвітовий показник. Країна займає 2-е місце в світі за запасами бокситів (1/3 світових запасів і 40% видобутку), цирконію, 1-е місце в світі за запасами урану (1/3 світових) і 3-е місце (після Казахстану та Канади ) по його видобутку. Країна займає 6-е місце в світі за запасами вугілля. Має значні запаси марганцю, золота, алмазів. На півдні країни (родовище Браунлоу), а також у північно-східних і північно-західних берегів в шельфовій зоні є незначні родовища нафти і природного газу.
На території материка також є родовища золота. У країні видобувають платину, срібло та алмази. Континент має запаси нафти і природного газу, але нафти небагато, тому її Австралія змушена закуповувати.
Найбільш ефективним місцем, де використовують водні ресурси материка в повній мірі, є Тасманія. На острові знаходиться найбільша кількість ГЕС. На всіх інших ділянках експлуатація цього виду ресурсів недоцільна.
Через особливості клімату тільки 6% земельних ресурсів використовуються. Але це не заважає вирощувати злакові культури, овочі, фрукти і бавовну.
Австралії займає 1 місце в світі в області виробництва вовни. Тут найбільше число овець на планеті.
Лісові ресурси використовуються не так активно, як інші. Це пояснюється тим, що лісові масиви материка мізерні і складають всього 2% від всієї площі країни.
До альтернативних ресурсів відноситься енергія сонця і вітру. Завдяки кліматичним умовам і географічному положенню Австралія має всі шанси перейти на альтернативні джерела енергії.
Незважаючи на нечисленність населення, держава ефективно використовує наявні ресурси і підтримує використання альтернативних джерел енергії.