Проект кам’яне вугілля 3 клас

Природознавство

Повідомлення про кам’яне вугілля допоможе 3 класу підготувати проект та дізнатися головну інформацію.

Проект кам’яне вугілля 3 клас

Кам’яне вугілля – тверда корисна копалина, яка використовується в якості палива з давніх часів по до сьогоднішнього дня.

Назва цього природного багатства говорить сама за себе: вугілля виглядає, як чорні або сіро-чорні камені різного розміру, часто вони мають гарний глянцевий блиск.

Пласти вугілля залягають під землею, а утворилися вони в результаті розкладання залишків стародавніх рослин близько 300 мільйонів років тому. Як же це сталося? Рослини, що знаходяться під тиском товщі землі, без доступу кисню, піддавалися впливу високих температур і поступово перетворювалися в торф. Згодом він втрачав воду, газ, піддавався пресуванню і перетворювався у вугілля.

Незважаючи на твердий стан вугілля, воно досить крихке і його шматки легко ламаються і кришаться. До складу кам’яного вугілля входять вуглець, водень, кисень. Він містить золу і сірку.

Щоб підняти вугілля на поверхню землі, доводиться докласти чимало зусиль. Якщо вугілля знаходиться неглибоко, його видобувають відкритим способом в кар’єрах. Для цього верхній шар гірських порід видаляють, а вугілля, яке знаходиться під ним витягають і вивозять за допомогою спеціальної техніки. Для розкопок використовують екскаватори з ковшами, для переміщення вугілля до місця його навантаження – конвеєри, а вивозять викопне на самоскидах.

Якщо ж глибина залягання вугілля значна (іноді вона становить більше кілометра), то його добувають за допомогою спеціальних підземних шахт.

Вугілля – дуже цінна для людства невідновна корисна копалина. Його використовують:

  • в побуті для опалення будівель;
  • у енергериці: на теплових електростанціях для отримання електрики.
  • в металургії для виробництва сталі, чавуну, виплавки заліза;
  • в хімічній промисловості в якості сировини для отримання графіту і нафталіну;
  • для виробництва добрив, фарб, лаків, пластмаси з компонентів вугілля;
  • у вигляді рідкого палива, одержуваного в результаті процесу розрідження вугілля.

Цікаві факти про кам’яне вугілля допоможуть доповнити проект та підготуватися до уроку.

Оцініть статтю
Додати коментар