Різниться між метеор та метеорит

Хіба може бути щось прекрасніше і загадковіше зоряного неба? Ми мріємо про зірок , даруємо їх , прагнемо до них і довіряємо найзаповітніші бажання . Падаюча зірка є гарантом втілення мрії. Але якщо хоч на секундочку уявити , що впаде справжня зірочка , наприклад , така як Сонце , тоді що залишиться від Землі ? Значить , падає щось інше. Але що ?

Вдивляючись в нічне небо , ми не бачимо ніякої різниці між його сяючими елементами . Насправді ж , існує величезна різноманітність небесних тіл .

Метеор – це явище в атмосфері Землі , що виникає при вторгненні в неї метеорного тіла , частинок колишньої комети , з космічною швидкістю. Ці частинки малі настільки , що руйнуються під впливом тертя , не досягаючи поверхні Землі. Ми ж це можемо спостерігати як короткочасно світиться смужку світла на тлі зоряного неба. Саме метеори називають « падаючими зірками».

Метеорит – це залишки метеорного тіла , що потрапили на поверхню планети. Розрізняють три види метеоритів в залежності від їх складу: залізні , кам’яні і залізо – кам’яні . Розглянемо відмінності метеора від метеорита .

Маса: метеор та метеорит

Метеори , втручаючись в атмосферу Землі , повністю втрачають свою масу . Маса метеорного тіла до згоряння його коливається в межах +0,0000000001 г – 10 р. Якщо навіть підсумувати масу всіх частинок , влітають в атмосферу Землі , то це число все одно буде неспівмірно мало відносно маси планети. Тіла більшої маси можуть випадати на Землю в якості метеоритів. Найбільший метеорит був виявлений в 1920 році в Намібії. Його вага становить 60 тонн. Не витримуючи тиску величезних швидкостей , метеорити , як правило , ще в повітрі дробляться на більш дрібні частинки , що утворюються при падінні метеоритний дощ.

Частота падіння метеорів і метеоритів

За добу в атмосфері Землі спалахують близько сотні мільйонів метеорів. Але в нічному зоряному небі при гарній погоді можна побачити за годину не більше 5-10 «падаючих зірок». Бувають такі дні , коли метеори спалахують набагато частіше. Здається , що десятки тисяч метеорів виникають з однієї точки . Насправді , таке відчуття виникає тому , що орбіти цих небесних тіл паралельні один одному. Це явище зазвичай називають «зоряний дощ».

Метеорити на Землю також падають досить часто , але більша частина все ж згоряє по дорозі. За день об поверхню планети вдаряється кілька метеоритів. Але так як вони приземляються в північних районах , на дно морів і океанів , в пустелю , то залишаються знайденими . У полі зір потрапляють лише мала кількість – 4-5 метеоритів на рік. Вченим вдалося знайти лише 1600 одиниць , більша частина з яких була виявлена практично відразу після падіння .

Небезпека метеорів і метеоритів

Дрібні частинки , складові метеорні тіло , завдають великої шкоди , істачівая поверхню космічних апаратів. Частинки трохи більше можуть при ударі об супутник можуть вивести з ладу його електричні системи .

Небезпека , яку несуть в собі метеорити важко недооцінити. Безліч « ран і рубців » залишають на поверхні планети метеорити різних розмірів. Особливо великі тіла можуть вплинути і на зміну клімату , так як їх удар викликає зсув осі Землі . Щоб добре розуміти глобальність проблеми , досить згадати відомий Тунгуський метеорит , який , впавши в тайзі , завдав руйнування на площі в тисячу кілометрів квадратних . А якщо б його падіння було на густонаселеній території?

Різниця між метеором і метеоритом полягає в наступному:

  • Метеор – це світлове явище , метеорит – тверде тіло космічного походження .
  • Метеорит долітає до Землі , метеор складається з найдрібніших частинок , які згорають при попаданні в атмосферу.
  • Метеори спостерігаються набагато частіше , ніж падіння метеоритів.
  • Для населення Землі падіння метеоритів значно небезпечніше , ніж метеори , які завдають шкоди техніці в космосі.
Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Polina

    Дуже цікава стаття. Дякую.

    Відповіcти