Родина Тобілевичів та український театр 

карпенко-карий біографія Цікаві факти про Україну

Який внесок родини Тобілевичів у розвиток театру Ви дізнаєтесь з цієї статті.

Хто такі Тобілевичі?

Тобілевичі –  це український старовинний шляхетський рід литовсько- білоруського та польського походження.  Представники родини Тобілевичів зробили значний особистий внесок у відродження національної ідентичності нашого народу і культурно-мистецького розвитку національного українського реалістичного професійного театру.

Величезний внесок у розвиток театру та театрального мистецтва в Україні  у буремний період ХІХ століття належить величній родині Тобілевичів. Четверо дітей Карпа Тобілевича із шести пізніше  стануть видатними діячами українського театру. Це:

 1. Марія (псевдонім Садовська – Барілотті). Вона належала до найкращих артисток і співачок свого часу.
 2. Іван (сценічний псевдонім Карпенко-Карий). Найбільш відомий нам Іван під псевдонімом Карпенка-Карого. Він  виступав не тільки на сцені, а й був відомий у літературі як майстер реалістичних комедій і драм
 3. Микола (псевдонім Садовський). Микола взяв на честь матері прізвище Садовського і був знаменитим актором і режисером.
 4. Панас  (псевдонім Саксаганський). Був відомим актором і режисером.

Кожен з Тобілевичів своєю творчою діяльністю написав не одну славнозвісну сторінку в історії українського театру. Вони  збагатили скарбницю культурних надбань нашого народу.

Тобілевичі  пристрасно боролись за глибоку народність та реалізм у театральному мистецтві. Вони були майстрами української сцени та відіграли не одну значну роль у розвитку передового театру в Україні.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, чому родина Тобілевичів вважається театральною.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Юра

  Прекрасно.

  Відповіcти
 2. Санёк

  Четко

  Відповіcти
 3. Настя

  Дякую, це було цікаво!

  Відповіcти
 4. Витя

  семка не заходь сюди

  Відповіcти