Розповідь про дерево ялину

Природознавство

Повідомлення про дерево ялинку на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про дерево ялинку може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про дерево ялинку

Це дерево знайоме нам з раннього дитинства. Кожен Новий Рік у багатьох будинках з’являється воно, прикрашене ошатними іграшками. Ми називаємо його ялинкою, але наукова назва цього дерева «ялина».

Ялина або смерека — це рід хвойних дерев родини соснових. У світі нараховують близько 50 видів ялин, поширених від субтропіків на великій висоті до помірних і холодних районів Північної півкулі.

Ялина – це хвойне вічнозелене дерево. Гілки у дерева розташовуються горизонтально і під своєю вагою провисають вниз. Нижні гілки старих ялин утворюють своєрідний намет, під який часом не проникають навіть краплі дощу. Найбільш красиві гілки у блакитної ялини – частина з них зелені, а інша частина має блакитний відтінок.

Ялина приносить велику користь звірам і птахам, що живуть в лісі. З ялинових шишок птахи дістають насіння, якими вони харчуються в суворий зимовий час. Особливо подобаються насіння ялини шишкарям, які навіть свої гнізда в’ють на ялинових гілках. Не відмовляються поласувати насінням ялини і дятли. Вони затискають ялинову шишку в розвилці дерева і свої міцним дзьобом дістають з неї насіння. Насіння, яке падає на землю або проростає, або дістається лісовим мишам.

Копитні тварини взимку поїдають молоді ялинові пагони. А між коренів зеленої ялинки ведмеді викопують свої барлоги. Привертають лісових мешканців до ялин ще гриби, яким подобається рости поряд з кореневою системою цих дерев.

Сподіваємося, ви дізналися все про ялинку. А цю розповідь про ялинку для дітей Ви можете доповнити через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2018

Оцініть статтю
Додати коментар