Розповідь про джмеля. Цікаві факти

Зоологія

Цікава інформація про джмелів розповість Вам багато нового про цих комах, які відіграють важливу роль в природі. Розповідь про джмелів можна доповнити цікавими фактами.

Розповідь про джмеля

Джміль є літаючою комахою і близьким родичем медоносної звичайної бджоли.

Вчені виділяють більше 300 видів джмелів. Відомо, що вперше вони з’явилися на планеті близько 30 млн. років тому. Комахи живуть в Північній Америці, в північній частині Африки і Євразії. Зовсім недавно їх завезли в Нову Зеландію та Австралію. Волохатих комах можна зустріти і в лісах, і в горах, і в полях.

Джміль: опис

Джміль зовні дуже схожий на звичайну бджолу, яку кожен з Вас напевно бачив. Тільки трохи більше. Товстеньке тільце комахи покрите густими волосками. Спинка темного забарвлення, часто з жовтими смужками. Рідше смужки можуть бути червоного або оранжевого кольору, а іноді можна зустріти повністю чорних джмелів. Їх тільце закінчується жалом – гладким і без зазубрин. На спинці є 2 прозорих, невеликих крильця. Хоботок довгий і з його допомогою комахи добувають нектар і пилок квітучих рослин.

Спосіб життя

Сім’я волохатих комах складається з матки і робочих особин. Сім’я створюється тільки на літній період. Гнізда влаштовують в покинутих нірках, в землі, мохових купинах, гніздах білок і шпаківні. Самка джмеля по весні знаходить місце для тимчасової сім’ї. Зовні його «прикрашає» мохом або сухою травою, зробивши всередині воскову круглу ячейку. У неї поміщає запас їжі і відкладає яйця. Запечатавши ячейку з потомством, вона будує навколо неї багато нових за принципом медоносних бджіл.

Коли виводяться личинки, вони поїдають їжу. Самка прогризає в ячейці отвір, щоб ті вийшли назовні. Через два тижні вони, зіткавши овальні шовкові кокони, перетворюються в лялечок. З них вилуплюються робочі дрібні джмелі, які збирають корм, добудовують гніздо, годують інших личинок. Матка залишає гніздо рідко, вона постійно відкладає яйця. Восени виводяться самки і самці здатні до розмноження.

Джмелі розвиваються в одному поколінні. Самці, які запліднили самок, незабаром гинуть. Робочі джмелі на задніх лапках мають апарат для збирання пилку з «щіточками» і «кошичками».

Цікава інформація про джмелів

Джмелі є найбільш холодостійкими комахами. Часто і швидко скорочуючи м’язи грудей, вони розігрівають своє тіло до 40 ° C.

«Шерсть» джмеля зменшує тепловіддачу в 2 рази.

З рота джміль випускає спеціальну краплю рідини, яка охолоджує голову при перегріванні.

У гніздах перед світанком з’являється джміль-трубач, який кличе своїх родичів на роботу.

Деякі представники джмелів, а саме джмелі-зозулі ведуть паразитичний спосіб життя. Вони підкидають яйця в чужі гнізда.

Як і бджоли, джмелі в своєму жалі мають отруту. Тільки в шкірі людини її не залишають і можуть жалити багато разів поспіль.

Існує галузь джмільництво, що передбачає розведення комах для запилення сільськогосподарських культур

Сподіваємося, що інформація про джмелів допомогла Вам підготуватися до заняття. А повідомлення про джмелів Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. ака

    дяку

    Відповіcти