Інформація про відомих космонавтів розповість про головних відкривачів та досліджувачів космосу. Реферат про відомих космонавтів можна доповнити цікавими фактами. Повідомлення про відомих космонавтів нижче.
Розповідь про космонавтів для 4 класу
Незвідані простори Всесвіту завжди були загадкою для людини. Прагнучи осягнути таємницю, почалося освоєння космічного простору. Космонавти – неймовірно сміливі, відважні і фізично підготовлені люди, завжди готові на самопожертву. Кожен з них – герой. Відомі на весь світ представники професії стали першовідкривачами в своїй справі.
Ніл Армстронг
Американський астронавт народився 5 серпня 1930. У школі був активним учасником руху бойскаутів. З раннього дитинства Ніл цікавився літаками. Хлопчик хотів підкорити небесний простір. Подорослішавши, він багато часу приділяв заняттям в аероклубі. Завзятість, з якою Ніл займався, була винагороджена. Не маючи шкільного атестата, він вже володів ліцензією пілота. Після школи, він вступив до університету, а потім – відправився служити в армію.
Успішно пройшовши відбірковий тур, він був прийнятий в групу майбутніх астронавтів. У 1966 р. Армстронг вперше полетів в космос. Через 3 роки, він увійшов в історію, ставши першою людиною, яка ступила на поверхню Місяця.
25 серпня 2012 р. помер.
Джон Гленн
Джон Гленн увійшов в історію космонавтики двічі. У 1962 р. він став першим американцем, який побував в космосі, а через 30 років був зарахований в рекордсмени, здійснивши космічний політ у віці 77 років.
Народився Джон в американському штаті Огайо 18 липня 1921 р. Навчаючись у школі, весь вільний час він присвячував музиці. Вступивши в коледж, Гленн ще не підозрював, що життя його незабаром докорінно зміниться. Війна підштовхнула хлопця на прийняття доленосного кроку. Джон прийняв непросте рішення піти на фронт. Він став курсантом авіаучилища ВМС США. Після закінчення бойових дій залишився служити в армії. Брав участь в Корейській війні.
Службу свою Гленн продовжив в конструкторському відділі Управління аеронавтики. Він став учасником розробки проекту літака F8U і його випробувачем.
У 1959 р він став учасником програми Меркурій і зарахований до першої групи астронавтів.
Помер в 2016 р.
Леонід Каденюк
Леонід Костянтинович Каденюк – перший українець, який здійснив політ у космос.
Леонід Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці, Хотинського району Чернівецької області в родині сільських учителів.
У 1995 році був відібраний в групу космонавтів Національного космічного агентства України.
Пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання як фахівець з корисного навантаження.
У період з 19 листопада по 5 грудня 1997 року здійснив космічний політ на американському МТКК “Колумбія” місії STS-87. Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського дослідження з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох.
Помер в 2018 році.
Юрій Гагарін
Перша людина, що побувала в космосі, народився в простій селянській родині. Він з’явився на світ 9 березня 1934 в сел. Клушино (Смоленської обл.). Дитинство Юрія припало на час війни. Незважаючи на всі труднощі, хлопчик отримав неповну середню школу. Потім була вечірня школа і Індустріальне училище в Саратові. У студентські роки Юрій захопився літаками і став відвідувати міський аероклуб. Свій перший в житті політ юнак здійснив на літаку ЯК-18. Після служби в армії Юрій Гагарін здійснив свою мрію і став студентом авіаційного училища.
До групи з підготовки космонавтів він потрапив в 1960 р. 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін прославився на весь світ, зробивши перший космічний політ.
У 1968 р загинув під час навчань.
Олексій Леонов
З’явився на світ 30 травня 1934 в с. Ліствянка (Кемеровська обл.). У дитинстві захоплювався малюванням. Одного разу він побачив креслення старшого брата, який навчався в авіаційному технікумі. Олексій зацікавився ними і став вивчати будову авіаційних двигунів. Отримавши атестат зрілості, він вступив в Літну школу (м.Кременчук). Своє навчання Леонов продовжив в Чугуївському військовому авіаційному училищі, за фахом льотчик – випробувач. Через 3 роки після отримання диплома, Олексій став одним з кандидатів в космонавти.
Заповітна мрія Леонова здійснилася в 1965 р. Він не тільки побував у космосі, але і став першою людиною на Землі, з тих хто вийшов у відкритий космос.
Помер 11 жовтня 2019 р
Відома на весь світ «Чайка» народилася 6 березня 1934 року в Ярославській області. Свого батька дівчинка зовсім не знала, він загинув на війні, коли їй було 3 роки. Майбутня жінка – космонавт переїхала з мамою і старшою сестрою в Ярославль. Там вона закінчила семирічку і стала працювати на комбінаті з виробництва технічних тканин. Дівчина поєднувала роботу з навчанням у вечірній школі, а потім в технікумі легкої промисловості. Вільний час присвячувала стрибкам з парашутом.
Валентина завжди мріяла побувати в космосі. Дізнавшись про створення жіночої команди космонавтів, пройшла відбірковий тур і стала однією з членів групи. Важливу роль в цьому зіграли її досягнення в парашутному спорті.
Валентина здійснила свій перший політ, як командир корабля, в 1963 р.
Кожен з цих людей вніс неоціненний вклад в освоєння космосу.