Валентина Терешкова біографія та цікаві факти

Суспільство

Валентина Терешкова біографія та цікаві факти з життя першої жінки, яка здійснила одиночний політ в космос викладено в цій статті.

Валентина Терешкова біографія українською

Майбутня космонавтка з’явилася на світ 6 березня 1937 в селі Велика Масленнікова (Ярославська область), в сім’ї селян. Провчившись в школі 7 класів, вона стала працювати на Ярославському шинному заводі, щоб допомогти фінансово своїй родині: її батько помер на війні і матері довелося важко працювати. Але дівчина не кинула навчання, і закінчила в 1955 році вечірню школу.

Терешкова працюючи в легкій промисловості, непогано вчилася, була партійною активісткою і при цьому захоплюватися грою на домрі та парашутним спортом.

Як йшла підготовка до польоту в космос?

У той час Сергій Корольов виступав ініціатором того, щоб відправляти в космос жінок. Валентина Терешкова разом з Пономарьовою і Соловйовою пройшла відбір. Їх зарахували в загін космонавтів і, одночасно, на військову строкову службу.

Тренування були складними і жорсткими. Валентина Володимирівна проводила по 10 днів в сурдокамері. А це важке випробування. Вибираючи кандидаток, Корольов враховував аспекти ідеологічної і політичної грамотності, здатність триматися на публіці. За всіма параметрами підійшла тільки Терешкова. І перший в історії політ жінки космонавта на навколоземну орбіту розпочався 16 червня 1963 року.

За межами планети вона провела 3 дні. Її постійно нудило, але Терешкова постійно повідомляла, що все добре. Інакше б космонавта повернули на Землю. Також Валентина Володимирівна вела бортовий журнал і фотографувала орбіту. Куратор польоту, Сергій Корольов, після її посадки заявив, що тільки після його смерті в космос полетить ще одна жінка. У підсумку так і було. Валентина Терешкова більше в космос не літала, а продовжила військову службу.

З 1966 року вона пробує себе в політиці як депутат Верховної Ради СРСР. Після розпаду СРСР колишня космонавт не залишає політику. У 2008 році приєднується до партії «Єдина Росія» і обирається в Державну Думу. Також Валентина Володимирівна займається благодійністю, допомагаючи рідній школі і іншим установам для дітей.

Валентина Терешкова цікаві факти

Героїня Радянського Союзу двічі була заміжня. Першим її чоловіком був колега-космонавт Андріян Ніколаєв. У подружжя в 1964 році народилася дочка Олена. Коли дівчинці виповнилося 18 років, батьки в 1983 році розлучилися. Другий раз Валентина Володимирівна вийшла заміж за військового медика Юрія Шапошникова.

Валентина Терешкова має багато нагород не тільки від рідної країни, але і від інших держав. Її ім’ям назвали вулиці, школи, музеї і місячний кратер.

Валентина Терешкова після польоту порушила правила, роздавши жителям Алтаю польотний пайок, а сама їла місцеву їжу.

Політ у відкритий космос негативно відбився на її здоров’я. І будучи вагітною своєю дочкою, вона весь термін виношування дитини провела в лікарні.

Перед вильотом в космос, дівчина сказала батькам, що їде на збори парашутистів. Про її подвиг вони дізналися після приземлення по радіо.

Валентина Терешкова настільки хотіла і далі літати в космос, що готувалася навіть відправитися на Марс без будь-якої можливості повернення.

Хроніка приземлення космічного корабля не була документальною: жінка не дуже вдало приземлилася, тому її знімали на другий день.

Оцініть статтю
Додати коментар