Розповідь про космос

Астрономія

Розповідь про космос повідомить Вам багато корисної інформації про Всесвіт і про те, як відбувалося його освоєння. Також повідомлення про космос допоможе підготуватися до заняття астрономії.

Розповідь про космос

Що таке космос?

З грецької мови поняття «космос» означає пристрій, порядок, стрункість. Ще в Древній Греції філософи розглядали Всесвіт як гармонійну впорядковану систему, де зіставлялися хаос і безлад.

Під космосом мається на увазі щось єдине, яке підпорядковується загальним законам і знаходиться за межами атмосфери Землі. Людина більш-менш ретельно досліджувала навколоземний простір космосу: побудувала ракети і запустила штучні супутники планети. З моменту польотів людини в космос область дослідження Всесвіту розширилося.

Сучасні астрономи вважають, що матерія і простір виникли в ході потужного вибуху чогось щільного та гарячого. Вибух стався 10-20 млрд. років тому. З тих пір Всесвіт безперервно охолоджується і розширюється. У перші секунди після великого вибуху електрони і кварки перетворилися в молекули й атоми, з’явився кисень.

Оскільки процеси розширення Всесвіту тривають, то вчені розглядають різноманітні сценарії його розвитку в майбутньому. Так, перший сценарій говорить, що він може стискуватися в точку. Цей нестійкий стан призведе до незворотного процесу – Всесвіт зникне за одну мить. Якщо він буде далі розширюватися, то температури будуть врівноважуватися і у всіх точках простору стануть однаковими. Зірки будуть віддалятися одна від одної, охолонуть і перестануть випромінювати світло. Чорні діри стануть «випаровуватися» і зникнуть. Також є ще один сценарій – сила взаємного тяжіння зупинить процес розширення і галактики почнуть падати одна на одну.

Скільки зірок і планет в космосі?

Масштаби Всесвіту просто величезні. Тому і число планет, зірок в ній також велике. З моменту великого вибуху кількість «населення космосу» стає дедалі більше. Астрономи нарахували багато галактик, кожна з яких містить більше 100 мільярдів зірок. У 1996 році було відомо 50 мільярдів галактик. Сьогодні їх число досягло 125 мільярдів. А ось зірок в них 12500000000000000000000. Це неймовірне число. Але, звичайно, дана цифра не остаточна, підрахувати точну кількість зірок неможливо. Зате можна визначити найяскравішу зірку – Сіріус, яка світить інтенсивніше Сонця.

Як правило, навколо зірок рухаються групи планет, які утворюються із зіркою – сонячні системи. Найвідоміша нам – Сонячна система Землі. В її центрі знаходиться Сонце, зірка навколо якої обертаються 9 планет, більше 63 супутників, 4 системи кілець, метеорити, астероїди, комети. Між ними в просторі рухаються протони й електрони – частинки сонячного вітру.

Сонце випромінює світло, яке відбивають планети навколо нього. Їх розташування від головної зірки наступне: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун і Плутон. Кожна з них унікальна і особлива.

Освоєння космосу – хто був першим?

Шлях в космос був відкритий в період «холодної війни» між США і СРСР. Перша країна, яка відкрила шлях в космос – СРСР. Вона вперше запустила штучний супутник «Супутник 1» в 1957 році на орбіту Землі. У відповідь США також запустили штучний супутник «Експлорер-1» 1 лютого 1958 року.

Супутники відправлялися в наукових цілях: для обчислення щільності верхніх шарів атмосфери і пошуку радіаційних поясів Землі. В процесі гонки дві супердержави не зупинилися на досягнутому. СРСР в 1961 році відправив Юрія Гагаріна в космос, а до цього там побували тварини. Сьогодні США мають найбільший успіх в сфері освоєння космосу.

Сподіваємося, що реферат про космос допоміг Вам підготуватися до заняття. Розповідь про космос, Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар