Розповідь про кульбабу для дітей на українській мові допоможе підготуватися до уроку. Інформація про кульбабу може бути доповнена цікавими фактами.
Повідомлення про кульбабу
Кульбаба росте і на полі, на луках, і на дачі, і у лісі.
Зацвітає кульбаба ще навесні. Квітки у цієї рослини яскраво-жовті, здалеку здається, ніби маленькі курчата в траві копошаться. Кульбаби дуже допомагають своїм нектаром бджолам, підгодовуючи їх до початку цвітіння основних медоносних рослин.
Коли кульбаба відцвітає, на місці жовтих квіток дозрівають плоди, кожен з яких має довгий носик з волосками на кінці. Сім’янок у рослини дозріває багато, вони і утворюють повітряну білосніжну шапку. Правда, тримається ця «шапка» на рослині не дуже довго – до першого пориву вітру. Повіє вітер – і сім’янки зриваються з кульбаби і дружною юрбою відправляються в подорож по повітряному океану. І летіти вони можуть, підхоплені повітряними потоками, досить довго. А коли сім’янки сідають на землю, то на місці з’являються нові кульбаби.
Кульбаба – живуча рослина. Вона росте повсюдно. Садівники і дачники, яким кульбаба заважає вирощувати культурні рослини, борються з нею постійно.
І хоча кульбабу не люблять садівники і дачники, рослина ця є дуже корисною.
Наприклад, з молодого листя і стебел кульбаби роблять смачний салат. А з квіток цієї рослини, виявляється можна приготувати варення. Підсмажене коріння кульбаби може з успіхом замінити каву.
Використовують кульбабу і в медицині. Причому використовуються і коріння, і листя і сік рослини. Препарати на основі кульбаби допомагають від багатьох хвороб і володіють,антивірусними, антиканцерогенними і протидіабетичними властивостями.
Відомі й косметичні властивості кульбаби – маска з її свіжого листя добре зволожує шкіру. А настій з квіток кульбаби допомагає боротися з веснянками.
Сподіваємося, ви дізналися все про кульбабу. А цю розповідь про кульбабу Ви можете доповнити через форму коментарів.
© dovidka.biz.ua 2018