Розповідь про кульбабу для дітей

Опис кульбаби Природознавство

Розповідь про кульбабу для дітей на українській мові допоможе підготуватися до уроку. Інформація про кульбабу може бути доповнена цікавими фактами.

Повідомлення про кульбабу

Кульбаба росте і на полі, на луках, і на дачі, і у лісі.

Зацвітає кульбаба ще навесні. Квітки у цієї рослини яскраво-жовті, здалеку здається, ніби маленькі курчата в траві копошаться. Кульбаби дуже допомагають своїм нектаром бджолам, підгодовуючи їх до початку цвітіння основних медоносних рослин.

Коли кульбаба відцвітає, на місці жовтих квіток дозрівають плоди, кожен з яких має довгий носик з волосками на кінці. Сім’янок у рослини дозріває багато, вони і утворюють повітряну білосніжну шапку. Правда, тримається ця «шапка» на рослині не дуже довго – до першого пориву вітру. Повіє вітер – і сім’янки зриваються з кульбаби і дружною юрбою відправляються в подорож по повітряному океану. І летіти вони можуть, підхоплені повітряними потоками, досить довго. А коли сім’янки сідають на землю, то на місці з’являються нові кульбаби.

Кульбаба – живуча рослина. Вона росте повсюдно. Садівники і дачники, яким кульбаба заважає вирощувати культурні рослини, борються з нею постійно.

І хоча кульбабу не люблять садівники і дачники, рослина ця є дуже корисною.

Наприклад, з молодого листя і стебел кульбаби роблять смачний салат. А з квіток цієї рослини, виявляється можна приготувати варення. Підсмажене коріння кульбаби може з успіхом замінити каву.

Використовують кульбабу і в медицині. Причому використовуються і коріння, і листя і сік рослини. Препарати на основі кульбаби допомагають від багатьох хвороб і володіють,антивірусними, антиканцерогенними і протидіабетичними властивостями.

Відомі й косметичні властивості кульбаби – маска з її свіжого листя добре зволожує шкіру. А настій з квіток кульбаби допомагає боротися з веснянками.

Сподіваємося, ви дізналися все про кульбабу. А цю розповідь про кульбабу Ви можете доповнити через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2018

Оцініть статтю
Додати коментар