Розповідь про Малу Ведмедицю

Астрономія

Розповідь про Малу Ведмедицю, коротко викладене в цій статті, повідає Вам про сузір’я, яке знаходиться в північній півкулі.

Розповідь про сузір’я Мала Ведмедиця

Мала Ведмедиця тісно пов’язана з Великою Ведмедицею не тільки легендами і міфами, а й сусідством в небесних просторах: воно триває з лінії зірок Ковша Великої Ведмедиці, Муракамі і Дубге.

Легенда сузір’я Малої Ведмедиці

Історія сузір’я пов’язана з дочкою царя Аркадія – Каллісто. Вона була надзвичайно красива і привернула увагу всемогутнього Зевса. Той прийняв вигляд Артеміди, богині, якій служила дівчина, і проник до неї таким чином. Через деякий час у Каллісто народився син, якого назвали Аркад. Гера, ревнива дружина правителя Олімпу, коли дізналася про цю подію, то перетворила прекрасну служницю в ведмедицю.

Коли хлопчик виріс, то став прекрасним мисливцем. Полюючи в лісі на дикого звіра, він побачив ведмедицю і вистрілив з лука. Але Зевс, постійно спостерігав за коханою, та відвів стрілу. Він перетворив Аркада в ведмежа і забрав його разом Каллісто на небо. Але Гера і тут не заспокоїлася. Вона зустрілася з Посейдоном, своїм братом, який керував морями, і вмовила його не пускати небесних ведмедів в морське царство. Тому Мала і Велика Ведмедиці, перебуваючи в північних і середніх широтах, не заходять за обрій.

Як виглядає Мала Ведмедиця?

Оскільки ведмідь для древніх греків був рідкісною і екзотичною твариною, то на небі вони зобразили його із зігнутим, довгим хвостом, якого у реального ведмедя немає. Інша назва сузір’я – Кіносура, що означає «собачий хвіст».

Скільки зірок у Малій Ведмедиці?

Це невелике сузір’я, в порівнянні з іншими. Мала Ведмедиця перебуває в північній півкулі і неозброєним оком можна помітити в ньому всього лише 25 зірок при ідеальних умовах. З них три найяскравіші – це α, β і γ.

Найяскравіша зірка в Малій Ведмедиці – Полярна зірка (α). Вона дуже близько знаходиться до небесного полюса і практично нерухома. Навколо неї «ходять» інші зірки. Полярна зірка є зіркою-гігантом. Вона набагато гарячіша за Сонце і має двох супутників.

Кохаб (β) Малої Ведмедиці за блиском практично дорівнює Полярної зірки. Вона оранжевого кольору і має спектральну будову. Кохаб холодніше Сонця, незважаючи на те, що за розмірами перевершує його в 40 разів. Тому і яскравіший за наше світило в рази.

Зірка Феркад (γ) теж відноситься до категорії зірок-гігантів. Вона гарячіша за Кохаб і Полярну зірку, але знаходиться набагато далі, тому, в порівнянні з ними, Феркад не така яскрава.

Всі три найяскравіші зірки Малої Ведмедиці утворюють астеризм Правоохоронці полюса.

Сподіваємося, що розповідь про Малу Ведмедицю допоміг Вам розширити свої знання в області астрономії. А своє повідомлення про Малу Ведмедицю Ви можете залишити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар