Розповідь про Олександра Пушкіна
У 1799 році на околиці Москви народився Олександр Пушкін. Він був не схожий на своїх однолітків і був самітником. Хлопчика вчили танців, возили на бали, а бабуся викладала йому російську мову. З часом він почав вивчати історію і математику. Але найбільше він любив читати.
Постійна присутність в їхньому будинку відомих поетів вплинули на Пушкіна. У 8 років він почав писати маленькі комедії на французькій, а в 9 вже складав п’єси і байки. Найбільше Саша любив свою няню – Аріну Родіонівну, і навіть називав її мамою.
У Олександра було мало справжніх друзів. У ліцеї він познайомився з Пущиним, який став для нього найкращим другом до кінця днів. У Пушкіна навіть є вірш, присвячений йому.
У 1817 Пушкін закінчив Ліцей, і вступив на службу колегії закордонних справ в Петербурзі. У цьому віці він знаходить натхнення на написання знаменитої поеми «Руслан і Людмила».
Через те, що він публікував волелюбні вірші, Олександр I за своїм наказом, заслав Олександра в Південне звслання (з 1920-1924). Але і там письменник не зневірився, а працював над великими поемами, а також віршами! І ось, два роки промчали непомітно, як Пушкіна поставили під нагляд у Держ Ради. І тут поет вирішується переїхати на Кавказ.
Створивши сім’ю, поет переживає важкі часи. Матеріальне становище було не з легких, а з приводу поведінки його дружини ходили недобрі плітки. Його гнітило перебування в аристократичному суспільстві, однак він був змушений бути на світських вечорах і прийомах. Так як навколо його імені ходило багато пліток, то Пушкін вирішив захистити свою честь. Він викликав на дуель Дантеса, який несхвально відгукувався про поета, і робив спроби залицятися за його дружиною. В результаті важкого поранення Олександр Сергійович вмирає в 1837 році.
Твори Олександра Сергійовича внесли величезний вклад в розвиток російської культури. У театрах ставлять спектаклі за його романами, а в школах влаштовують творчі вечори, присвячені поету.
Спочатку, казки Пушкін писав для дорослих. Але з часом він написав «Казку про рибака і рибку», «Казку про золотого півника», «Казку про мертву царівну і сім богатирів», які завоювали серця маленьких дітей. З тих пір ці казки і стали вважатися дитячими. Олександр в своїх творах розкривав тему боротьби добра і зла, а значить, казки назавжди залишаться в серцях мільйонів дітей і дорослих.