Розповідь про пелікана

Зоологія

Повідомлення про пелікана на українській мові може бути використане учнями при підготовці до уроку. Інформація про пелікана може бути доповнена цікавими фактами.

Розповідь про пелікана

Пелікан – відомий білий птах з незвичайним яскравим дзьобом, який переходить в горловий мішок. Це пристосування дозволяє птахові харчуватися, виловлюючи рибу на мілководді. Пелікани занурюють величезний дзьоб-рот воду і хапають ним здобич.

В дзьоб пелікана поміщається 9-12 літрів води, значні і розміри самого птаха. Маса дорослої особини може досягати 15 кілограмів, самки менше самців. Тіло до 2 метрів в довжину, розправлені крила складають 3 метри.
Живуть пелікани колоніями, спільно добуваючи їжу і організовуючи місце гніздування.
Ці птахи природжені плавці, по землі пересуваються дуже незграбно, перевалюючись з боку на бік. Завдяки перетинкам на пальцях відмінно плавають, деякі види під час полювання можуть пірнати.

Де живуть пелікани?

Живуть на всіх континентах крім Антарктиди, велика частина розселені на території з тропічним і помірним кліматом.

Як полюють пелікани?

Полюють колективно, під час відливу збираються в групи і починають бити крилами по воді. Крім пеліканів в колективному полюванні беруть участь і інші пернаті. Птахи шикуються півколом у напрямку до берега, змушуючи рибу виходити на мілину. Тут вона стає легкою здобиччю для мисливців. Пелікани черпають воду своїми великими яскравими дзьобами, захоплюючи їжу. Видаляють з дзьоба надлишки води, схиливши голову на бік. Вони або ковтають рибу на місці, або відносять ще на місце гніздування. За одну годівлю доросла особина здатна поглинути близько кілограма риби, сім’я пеліканів з самки, самця, двох пташенят за 1 рік може з’їсти півтори тонн свіжої риби.

Як пелікани будують гніздо?

Гніздо являє собою грунтовну конструкцію з пір’я, сухих гілок, очерету. Можуть звити гніздо прямо на землі або в густих заростях очерету. У гніздовій колонії можуть одночасно бути близько сотні пташиних пар. Перед кладкою яєць, батьки роблять внутрішній м’який пір’яний шар. Всі будівельні роботи виконує самка, матеріал приносить самець. Кілька сімей пеліканів можуть гніздитися разом, зводячи велику конструкцію.

Виведення пташенят і турбота про них

Як правило, пелікани утворюють постійну пару на один шлюбний сезон.
У кладці, як правило, 2-3 яйця, шкаралупа пухка і шорстка, має жовте або блакитне забарвлення. Процес висиджування триває близько місяця, більшу участь приймає самка, хоча і самець теж піклується про майбутнє потомство.
Новонароджені пташенята позбавлені оперення, в наступні дні з’являється м’який пушок. Основна їжа виводка – напівпереварена риба, батьки годують молодняк прямо з дзьоба, відригуючи їжу зі шлунка.
Але через хижаків, нестачу харчових ресурсів, несприятливі погодні умови, хвороби може загинути до половини виводка. У разі сприятливих умов через 2-2,5 місяці пташенята стають достатньо дорослими і можуть полювати нарівні з дорослими особинами.

Сподіваємося, викладена інформація про пелікана допомогла Вам. А власну розповідь про пелікана Ви можете залишати через форму коментарів.

© dovidka.biz.ua 2017

 

Оцініть статтю
Додати коментар