Розповідь про Сонячну систему

Астрономія

Розповідь про Сонячну систему для дітей містить основні відомості про сонячну систему та цікаві факти.

Розповідь про Сонячну систему

В безхмарну ніч на небосхилі можна спостерігати безліч сяючих зірок. Але найближчу до нас зірку ми бачимо в світлий час доби. Ім’я цієї зірки – Сонце і воно є центром Сонячної системи. Навколо сонця по колу обертаються 8 планет та інші небесні тіла: астероїди, комети і уламки.

Шлях, по якому планети облітають сонце, називають орбітою. У кожної з 8 планет своя орбіта і швидкість, вони ніколи не стикаються.

Сонце

Сонце є розпеченим скупченням газу. Розміри сонця просто величезні в порівнянні з іншими небесними тілами, що входять в Сонячну систему. Газ, з якого складається світило, випромінює сліпуче світло і виділяє тепло, тому вивчати сонце дуже складно. Однак вчені встановили, що всередині сонця є особливо гаряче ядро, а його поверхня схожа на бурхливі язики полум’я або сліпучу сонячну корону.
Тепло сонця досягає Землі незважаючи на великі відстані між нашою планетою і зіркою. Енергія сонячного світла становить основу всього живого на Землі.

Планети Сонячної системи

Імена планет Сонячної системи всім добре відомі: це Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун. Ці планети дуже відрізняються за видом і розміром, але 3 з них чимось нагадують Землю, а решта мають з нею мало спільного.

Марс, Венера, Земля і Меркурій мають твердий грунт. Це планети, орбіти яких розташовані найближче до сонця.

Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун – це дивовижна суміш газу, льоду, пилу і осколків каменів. На таку планету абсолютно неможливо посадити дослідницький космічний корабель. Кожна з цих планет оточена поясом з астероїдів.

Частина планет мають власні супутники. Наприклад, у Землі є Місяць. Супутники Марса носять грецькі імена Фобос і Деймос.
Меркурій – сусід сонця. Саме тому на ньому дуже жарко вдень і вкрай холодно вночі. Доба на Меркурії триває як 59 земних днів. Поверхня Меркурія порита кратерами від падаючих метеоритів.
ВенераДоба на Венері ще довше, ніж на Меркурії і складає 243 земних днів. Температура на поверхні настільки висока, що все покрито лавою. На Венері є атмосфера, але вона складається з таких газів, дихати якими людині не можна.

Земля – ​​планета на якій ми живемо. Вона унікальна своїми зеленими лісами, синіми морями, різноманітністю живих істот і атмосферою. В даний час люди продовжують пошуки позаземного життя, але довести його існування поки не вдалося.

Марс називають червоною планетою, хоча останні знімки з дослідницьких зондів показують, що грунт на Марсі за кольором швидше рудий, ніж червоний. Вважається, що дуже давно на Марсі було життя, схоже на земне.

Газові гіганти Юпітер, Сатурн. Уран. Нептун розташовані на відстані від сонця. Тепло зірки майже не зігріває їх, тому на газових гігантах завжди дуже холодно. З їх назви ясно, що вони відрізняються надзвичайно великими розмірами. Юпітер настільки величезний, що його можна побачити в ясному нічному небі без телескопа.
У кожної з газових планет безліч супутників. У Юпітера їх 67, у Сатурна 65, у Урана 27, а Нептун оточують 14 супутників.

Ще зовсім недавно вчені називали планетою Плутон, який також обертається навколо сонця по своїй орбіті. В наші дні Плутон вважають однією з безлічі планет-карликів, що входять в Сонячну систему.

Астероїди

Астероїди іноді називають малими планетами. Вони схожі на звичайні планети і також рухаються по своїй орбіті, але вони значно менші за розміром і часто неправильної форми. У Сонячній системі виявлено майже мільйон астероїдів розміром більше 30 метрів в ширину.

Комети

Комети – невеликі небесні тіла, що огинають сонце по дуже витягнутій, овальній орбіті. Тіло комети містить багато льоду, який тане при наближенні до сонця і наростає знову при віддалена від Сонця. Коли лід комети починає танути, у комети з’являється “хвіст” з випарами частинок льоду.

Оцініть статтю
Додати коментар