Самуїл Маршак коротка біографія

Мистецтво

Самуїл Маршак біографія українською мовою знаменитого радянського поета, перекладача, драматурга викладена в цій статті.

Самуїл Маршак біографія скорочено

Самуїл Якович Маршак народився 22 жовтня (3 листопада) 1887 року в Воронежі в єврейській родині. Прізвище роду «Маршак» походить від відомого рабина Аарона Кайдановер, і в короткому перекладі означає – «наш учитель».

Раннє дитинство та шкільні роки Самуїл провів у містечку Острогожськ під Воронежем. У Воронезькій гімназії учитель словесності привив любов до класичної поезії, заохочував перші літературні спроби майбутнього поета, вважав його вундеркіндом.

Ще в шкільні роки були написані перші вірші Маршака. Відомий критик Володимир Стасов, прочитавши один з поетичних зошитів Самуїла, допоміг йому вступити до гімназії Петербурга.

Після знайомства в 1904 році з Максимом Горьким, Маршак з 1904 по 1906 рік проживав в Ялті у Горького на дачі. У 1907 році була опублікована перша збірка на єврейську тематику «Сіоніди».

У 1911 році здійснив подорож на Близький Схід як кореспондент газети. Він відвідує Грецію, Туреччину, Палестину і Сирію. Під враженням від поїздки, Маршак пише одні з найвдаліших своїх віршів того періоду. У подорожі він знайомиться зі своєю майбутньою дружиною Софією.

Після весілля в 1912 році пара їде в Англію, де навчається в університеті Лондона. Проживаючи в Англії, Маршак почав перекладати на російську мову сонети В. Шекспіра, вірші У. Блейка, Р. Кіплінга, Дж. Остін, балади та пісні Р. Бернса. Переклади, зроблені ним, стали класичними, а сам Маршак отримав почесне звання громадянина Шотландії.

Повернувся до Росії в 1914 році, а в 1920 організував в Краснодарі кілька театрів для дітей. Написав багато творів для дітей – казки «Дванадцять місяців», «Будинок, який побудував Джек ». Потім Самуїл Маршак деякий час писав у жанрі сатири.
Нарівні з дитячими віршами, поемами , Маршак трудиться над серйозними питаннями (наприклад, «Обрана лірика », «Ліричні епіграми »). Письменник отримав кілька премій, нагород, орденів за свою творчість, серед яких Ленінська і Сталінська премії.

Помер Самуїл Маршак 4 липня 1964 в Москві. Поховали його на Новодівичому кладовищі.

Оцініть статтю
Додати коментар