Сергій Жадан цікаві факти

сергій жадан біографія Цікаві факти про відомих людей

Сергій Жадан цікаві факти з життя українського письменника розкажуть не лише про його творчість, а й про захоплення та особисте життя.

Сергій Жадан цікаві факти

“Голос Сходу”, так часто називають Жадана.

Сергій написав десертацію про Семенка та зіграв навіть кілька кіноролей.

Письменник працює в Харкові, регулярно виступає перед аудиторіями читачів в різних містах України та Західної Європи – в тому числі у сопроводі українських музикантів (група «Собаки в Космосі»).

Відомі книги Сергія Жадана: «Депеш Мод», “Месопотамія”, “Ворошиловоград”, “Біґ Мак”, “Гімн демократичної молоді”, “Anarchy in the UKR”, поезія – “Життя Марії”, “Вогнепальні й ножові”, “Ефіопія”.

  • Книгу «Життя Марії» було видано у Чернівцях, у видавництві «Meridian Czernowitz».

Твори Сергія Жадана активно перекладаються іноземними мовами, зокрема англійською, шведською, угорською, хорватською, литовською, російською, німецькою, італійською, тощо.

Сергій Жадан перекладає з польської, російської, німецької та білоруської мов.

Був активним учасником харківського євромайдану, в березні 2014 року постраждав під час зіткнень між прихильниками і противниками цього руху.

З 2016 рік був нагороджений державною премією «Українська книжка року», кошти від якої направив на допомогу дитячим установам Луганської області.

В травні 2017 року за особливий внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції був нагороджений премією Василя Стуса.

Сергій Жадан особисте життя 

Був одружений на режисерці харківського театру «Арабески» Світлані Олешко, є син Іван.

13 грудня 2009 одружився на Ірині Куніциній, співробітниці видавництва «Фоліо», у них є дочка.

Оцініть статтю
Додати коментар