Сергій Жадан біографія

сергій жадан біографія Мистецтво

Сергій Жадан коротка біографія українського письменника, поета , перекладач, викладена в цій статті. Автор романів «Депеш Мод», «Ворошиловград», «Месопотамія», поетичних збірок «Цитатник», «Ефіопія» та інших.

Сергій Жадан біографія скорочено

Народився 23 серпня 1974, в м. Старобільськ в україномовній родині, де і пройшло його дитинство. В часи перебудови 1990–1991 років поширював у містечку Рухівські газети та національну символіку. 

У 1991 році переїхав до Харкова, був одним з організаторів харківського неофутуристського літературного угрупування «Червона Фіра».

1996 – закінчив Харківський Національний Педагогічний Університет ім. Г. С. Сковороди, факультет українсько-німецької філології.

У 1996–1999 рр. навчався в аспірантурі цього ж університету, захистив дисертацію, присвячену українському футуризму: «Філософсько-естетичні погляди Михайля Семенка» (2000 рік)

З 2000 року викладач кафедри української та світової літератури університету, Віце-президент Асоціації українських письменників

З 2004 — незалежний письменник.

Відомий своїми критичними висловлюваннями і публікаціями проти харківських можновладців — Добкіна та Кернеса.

У 2011 провів акцію проти закону «Про захист суспільної моралі».

Живе і працює в Харкові. Брав активну участь у харківській помаранчевій революції, Євромайдані.

Пише романи, поезії, есеї. Темою творів письменника є пострадянська дійсність в Україні. Для стилю Жадана характерний вжиток розмовної та нецензурної лексики.

Роман «Ворошиловград» став книжкою року 2010 за версією «Бі-бі-сі» .

Перекладає з німецької, польської, білоруської та російської мов.

У 2014 році в рамках фестивалю відеопоезії CYCLOP брав участь в проекті «роздІловІ».

Оцініть статтю
Додати коментар