Що виробляють з руд кольорових металів?

Хімія

Що виробляють з руд кольорових металів в Україні Ви дізнаєтесь в цій статті.

Що виплавляють з руд металів?

Кольорові метали та їх сплави дуже затребувані, широко застосовуються у всіх галузях промисловості і сільського господарства. До них відносяться всі метали за винятком заліза і його похідних, які класифікуються як чорні метали.

Практично всі кольорові метали мають наступні властивості:

  • Стійкість до корозії і значних перепадів температур;
  • пластичність;
  • Різносторонністю застосування.

Найбільш цінними кольоровими металами є: алюміній; мідь; нікель; олово; свинець; цинк; магній.

АЛЮМІНІЙ

Маючи високу електропровідність, алюміній в чистому вигляді широко застосовується там, де це властивість важливо, наприклад, для виготовлення проводів ліній електропередач.

Також сплави алюмінію застосування в аерокосмічній промисловості, в транспортному машинобудуванні для виготовлення вузлів найрізноманітніших транспортних засобів.

МІДЬ

Мідь стала першим металом, яким людина стала користуватися, і сталося це багато тисячоліть тому. Крім цього мідь була першим матеріалом, який був використаний для передачі електрики. Її основними технічними характеристиками є висока електропровідність і гнучкість.

Мідь широко застосовується в електротехнічній промисловості для виготовлення кабелів та різного виду проводів. Також, вона використовується у виробництві електрогенераторів, радіоапаратури, телеграфного і телефонного обладнання.

В інших галузях частіше використовуються її сплави. Особливо популярні латуні, які містять цинк та інші елементи для додання необхідних властивостей. Вони володіють прекрасними механічними характеристиками, легко обробляються, тому широко застосовуються в хімічній промисловості та машинобудуванні для виготовлення різних ємностей і трубопроводів. Також вони використовуються, повсюдно, для виробництва побутових товарів різного призначення.

НІКЕЛЬ

Чистий нікель використовується в якості захисного антикорозійного покриття поверхонь від впливу хімічно активних речовин.

Крім цього, з нього виготовляються різні котли, цистерни, що мають високу корозійну стійкість, і застосовуються в хімічній, текстильній, харчовій промисловості. Широко використовується нікель при виробництві різного виду акумуляторів і електродів для паливних елементів.

ОЛОВО

З чистого олова, в основному, отримують білу жерсть, яку використовують для виготовлення консервних банок.

Дуже популярними в різних галузях є сплави з цього кольорового матеріалу. Наприклад, при книгодрукуванні використовуються шрифти, відлиті з гарту, який являє собою сплав олова зі свинцем і сурмою.

СВИНЕЦЬ І ЦИНК.

Хоча свинець і цинк видобуваються на одних і тих же природних родовищах, області їх застосування значно відрізняються. Стійкість свинцю до агресивних дій дозволяє використовувати його в якості захисних покриттів телефонних і телеграфних проводів. У хімічному виробництві з нього роблять спеціальне обладнання.

Цинк в чистому вигляді, найчастіше, застосовується для виготовлення оцинкованого заліза. І той і інший метал, широко використовуються в різних сплавах для виготовлення вузлів устаткування в машинобудуванні, металургії, медицині та інших галузях народного господарства.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Аріель

    Будь ласка робіть нормальний сайт!!!!

    Відповіcти
  2. аня

    все дуже цікаво

    Відповіcти
  3. Artem

    Сильно допомогло з домашнім завданням. Дякую!

    Відповіcти