Сократ і його внесок у філософію

Людина і світ

Сократ зробив значний внесок в філософію. Який саме ви дізнаєтеся в цій статті.

Сократ і його внесок у філософію

У розвитку Античній філософії важливу роль зіграв Сократ (470/469 – 399 рр. до н. е.). Все життя він присвятив цій науці, хоча і не залишив жодного твору після своєї смерті. Предметом філософії Сократа були душа, людська свідомість і життя в цілому. Також він заклав основи аристотелевського і платонівського поглядів.

У філософії мислитель керувався принципами:

  • пізнати самого себе

жодна людина нічого не знає достовірно, і тільки істинний мудрець знає, що він нічого не знає.
Дані принципи повинні були спонукати людей розширювати свої знання до осягнення істини. Сучасною мовою це метод залучення до пізнання через іронію і визнання власного невігластва.

Пізнання самого себе, як говорив Сократ, це пошук знань і принципів життя, знань і чесноти. Людське невігластво проявляється в тому, доброчесність і знання розглядається людьми як 2 незалежні, різні субстанції. Також вони думають, що знання не впливають на поведінку людини. А Сократ вперше обгрунтував етичну концепцію, яка базувалася на знанні і подоланні неуцтва.

Ще внесок Сократа полягає в розробці індуктивних міркувань і загальних визначень. Індуктивне міркування – це аналіз окремих суджень або певного числа речей. Воно призначене для визначень понять, які виражають природу речей або сутність. Таким чином, Сократ був першим, хто стояв біля витоків зародження загальних понять у філософії.

Великий внесок вніс мислитель і в розвиток діалектики. Інший філософ Аристотель вважав, що до Сократа її не існувало взагалі. Діалектика – це вчення про заперечення протиріччя, подолання суперечності, недопущення протиріччя. Вона тісно переплітається з вченням про доцільність.

Таким чином, великий мислитель і філософ Сократ завершив натурфілософський період і почав новий філософський етап, який отримав свій розвиток в роботах Арістотеля і Платона.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, який внесок Сократа у філософію.

Оцініть статтю
Додати коментар