Стендаль: цікаві факти

стендаль біографія скорочено Цікаві факти про відомих людей

Стендаль цікаві факти з життя (біографії) французького письменника ви дізнаєтеся в цій статті.

Стендаль: цікаві факти

Справжнє ім’я – Марі-Анрі Бейль

За життя був відомий не стільки як белетрист, а як автор книг про визначні пам’ятки Італії

Стендаль не вірив в існування бога, в релігійні заборони й у загробне життя. Влада церкви над розумами йому здавалося найстрашнішою формою деспотизму.

З 1830 року до самої смерті працював консулом.

У 1800 брав участь в італійському поході Наполеона I. В 1806 повернувся в армію в якості інтенданта наполеонівських військ. У 1812 р Анрі взяв участь у російській кампанії Наполеона. Побував в Орші, Смоленську, на Вязьмі, був свідком Бородінського бою. Бачив, як горіла Москва, хоча власне бойового досвіду у нього не було. У Росії, за його словами, побачив «патріотизм і справжню велич». Він був вражений тим, що «деспотизм російського самодержавства зовсім принизив народ духовно».

У 1814 виїхав до Італії, де подружився з Джорджем Байроном

Що Стендаль думав про свою професію: “Письменник не повинен думати про критику, як солдат не повинен думати про госпіталь.”

Щоб заробити собі на хліб, на зорі своєї літературної діяльності Стендаль у великому поспіху «створював життєписи, трактати, спогади, мемуари, дорожні нариси, статті, навіть своєрідні “путівники” і написав книг такого роду значно більше, ніж романів або новелістичних збірників.

У молодості Стендаль заразився сифілісом. Лікувати його в той час не вміли. У своєму щоденнику він писав, що приймає для лікування препарати ртуті і йодид калію. Хвороба прогресувала. Препарати ртуті мають багато побічних ефектів, що лише додатково погіршувало стан. Останні роки письменник перебував у дуже важкому стані. Йому було навіть важко писати, а тому він був змушений диктувати тексти.

23 березня 1842 Стендаль помер. Смерть, найвірогідніше, настала від розриву аневризми аорти. Похований Стендаль на кладовищі Монмартр.

Оцініть статтю
Додати коментар