“Таємне товариство боягузів” образ Клима

таємне товариство боягузів характеристика образу клима 6 клас

“Таємне товариство боягузів” характеристика Клима Джури, головного героя повісті викладена в цій статті. Клим Джура в повісті Лесі Ворониної переборов свій страх і перетворився з боягуза на героя.

“Таємне товариство боягузів” образ Клима

Прізвище, ім’я та по батькові персонажаДжура Клим Миколайович
Місце проживанняУ звичайному місті, у звичайному будинку
ВікСередній шкільний
Батьки, рідніБатьки — археологи, часто бувають у далеких відрядженнях; бабуся — скромна прибиральниця в банку, насправді ж — відомий учений-винахідник, рятівник Землі
Риси характеру КлимаБоязливий, потім сміливий, мужній, совісний, винахідливий, кмітливий, любить своїх близьких і всіх людей
Поведінка, вчинкиСпочатку боїться, потім переборює поступово свій страх, радий допомогти, здатний на сміливі вчинки заради порятунку близьких і всієї Землі; виявляє кмітливість
ЗаняттяГрає на скрипці
Стосунки з однолітками, дорослими, ріднимиСпочатку — не впевнений у собі, боязкий, не може дати відсіч; рідних любить, поважає, робить усе заради них

Стосунки між Климком і бабусею. Стосунки добрі, довірливі; онук цінує бабусю за її доброту, за смачні пиріжки, за захоплення квітами; допомагає їй; але вважає її звичайною скромною людиною.

Стосунки між Климком і батьками. Хлопчик любить батьків, розуміє їхнє захоплення археологією й те, що їм рідко доводиться бути разом.

План характеристика Клима “Таємне Товариство боягузів”

1)   Климко Джура — головний герой повісті Лесі Ворониної «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9».

2)   Вік хлопчика.

3)   Зовнішній вигляд.

4)   Поведінка, вчинки.

5)   Заняття, уподобання.

6)   Стосунки з однолітками, дорослими, рідними.

7)   Риси характеру.

8)   Моє ставлення до героя (що подобається, що ні).

“Таємне товариство боягузів” характеристика Клима

Твір Лесі Ворониної ” Таємне товариство боягузів, або Засіб від переляку №9″ – це надзвичайно захоплююча історія про хлопчика Клима та його пригоди. Клим – боязкий, несміливий хлопчина, який дуже боїться свого друга Кактуса. Він уникав його, тікав, ховався. І одного разу потрапив у секретну лабораторію ТТБ. Там він провів експеремент, який змінив хлопця.
Тепер він став сміливим, уже не боявся Сашка Смика, був впевнений у собі. Незважаючи на страх, який деколи до нього приходив, Клим ніколи не відступав. Це і показує, що насправді він відважний і рішучий. Йому довелося подорожувати машиною часу, виконувати інструкції бабусі Соломії, щоб врятувати планету від синьомордиків.
Мені цей твір дуже сподобався. Але найбільше герой повісті. Я теж буду намагатися бути такою сміливою і рішучою, як він!

“Таємне товариство боягузів” цитатна характеристика Клима

 • “….  він (Сашко) дражнив мене Поганським Паганіні ще відтоді, як уперше побачив зі скрипкою. Хоча справжнє моє ім’я Клим Джура”
 • «Дивно, звідки вони знають, що я люблю томатний сік і бутерброди з лікарською ковбасою?»
 • “Я слухняно, мов механічна лялька, пішов за хлопцями, ніби ми справді давно були знайомі й домовлялися про якусь операцію. Головне, що раптом я помітив – противний липкий страх, який переслідував мене ось уже кілька місяців відтоді, як мене відлуплював Кактус, кудись зник. Замість цього мене охопила цікавість і бажання приєднатися до Зайця й Жука – так я подумки прозвав своїх нових знайомих.”
 • “в цю мить мені страшенно хотілося похвалитися перед хлопцями, які бачили, як хвилину тому я перелякався й хотів тікати додому. Я зверхньо посміхнувся і сказав: – Тю, а нащо мені той план! Я знаю цей банк, як власну кишеню!”
 • ” Я згодився допомогти цим дивним хлопцям лише через те, що одного дня дав ідіотську клятву вступити до ТТБ”
 • “усе, чого я боявся досі, тепер здавалося мені дитячими забавками.”
 • “Марно було чекати на допомогу. Тож я почав діяти швидко й рішуче. Напруживши всі м’язи, я почав звиватись, як вуж, і сантиметр за сантиметром рухатися в бік паркану, що оточував цей фальшивий будівельний майданчик. Нарешті я виповз за межі випаленого кола порепаної землі, де продовжував хропти синьопикий.”
 • “За останні дні я звик до несподіванок, але те, що моя лагідна й завжди усміхнена бабуся якимось чином пов’язана з Таємним Товариством Боягузів, не вкладалося у мене в голові.”

таємне товариство боягузів характеристика клима з цитатами

Аудіокнига “Таємне товариство боягузів” скорочено

"Таємне товариство боягузів" тести з відповідями
Давайте перевіримо, наскільки ви добре запамʼятали текст, героїв і події у творі "Таємне товариство боягузів" Лесі Ворониної.
Оцініть статтю
Додати коментар

 1. CrazyGetOneYT Подпишись)

  Спасибо, оч помогло, правда, жаль, что нету про Жука и Зайца, Инопланетян и ведущего Инопланетян, механического голоса и самой лаборатории ТОТ

  Відповіcти
  1. Полина

   Не ТОТ , А ТТБ

   Відповіcти
   1. Юля

    ТОТ на российском тайное общество трусов
    на украинском таємне товариство боягузів

    Відповіcти
    1. Ника

     Аххахахахахха

     Відповіcти
    2. MrWoonWorld

     Чому на російській розмовляєш про Українский твір? В творі ТТБ, а не ТОТ на російській.

     Відповіcти
   2. настя

    ти що там не ТОТ

    Відповіcти
   3. Валерія

    Дада

    Відповіcти
   4. Діма, який не читав цей твір

    Дя лядня

    Відповіcти
    1. Тот самый MrWoon

     Писать переучился?) дя вместо да пишеш

     Відповіcти
 2. Макс :)

  Я вас всіх

  Відповіcти
  1. Валерія

   Шо?

   Відповіcти
   1. MrWoonWorld

    Не “Шо” а Що, або “Что” якщо на россійській -_-

    Відповіcти
 3. Пон.

  Умники тут нашлись, ей-богу.

  Відповіcти