“Таємне товариство боягузів” аналіз

таємне товариство боягузів аналіз 6 клас

“Таємне товариство боягузів” аналіз твору Лесі Ворониної допоможе визначити, який жанр, тема, ідея, сюжет, головні герої та композиція. Ця інформація допоможе підготувати літературний паспорт.

“Таємне товариство боягузів” аналіз твору

«Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9» – пригодницька повість сучасної української письменниці Лесі Ворониної. У ній, як і в наших улюблених казках, добро перемагає зло. Але цікаво те, що герої-переможці в ній не відважні богатирі й мужні воїни, а, як не дивно, боягузи.

Рік написання – 2006

Жанр – повість (науково-фантастична)

Рід – епос

Тема – Людина, яка здолала свій страх, може перемогти наймогутніших ворогів. Навіть Синьоморд — хоча спочатку нашому героєві треба змінитися самому: пройти небезпечні випробування, навчитися миттєво приймати рішення, від яких залежить доля людства.

Ідея – не потрібно боятися складних ситуацій, рідні люди не залишать ніколи тебе у біді, потрібно знати своє коріння і й любити своїх рідних.

Головна думка – заклик поважати своїх батьків, бабусів і дідусів, адже родина – це одна з найбільших цінностей у житті людини.

Чого навчає твір “Таємне товариство боягузів”? Повість вчить цінувати родину, долати свої страхи. Учить бути сміливим, кмітливим, відповідальним не лише за себе, а й за інших – близьких, за свою країну, свою Землю.

“Таємне товариство боягузів” головні герої

 • Клим Джура — головний герой. Від його імені ведеться розповідь. Клим вважав себе піддослідним кроликом у лабораторії ТТБ.
 • Таємне Товариство Боягузів (ТТБ) — організація для порятунку планети від прибульців та вірусу страху. Завдання організації – боротися з агресивною цивілізацією блакитних жаб, які використали проти людей вірус страху, щоб підкорити їх своїй волі
 • Жук і Заєць з ТТБ — друзі Клима.
 • Бабуся Клима (Соломія) — прибиральниця в банку та учений-винахідник машини часу “Запорожця” і засобу проти страху.  Бабуся Соля найчастіше співала про коня з сивою гривонькою.
 • Батьки Клима — археологи. Вони знають про ТТБ і важливість Клима, але приховують це, поки не настане потрібний час. Мама Клима, коли виникала якась небезпека затиналася.
 • Синьоморди – прибульці, схожі на синіх велетенських жаб, володіють мистецтвом передавати думки на відстані. Вони мають великий досвід у захопленні нових планет. Синьоморди хотіли поневолити людей та змусити їх вирощували комах (яких вони їли).
 • Сашко Смик (Кактус) — хуліган, якого боїться Клим.

Реальні та фантастичні події у творі

 • Реальні – добрі й турботливі стосунки в родині, козацькі звичаї
 • Фантастичні – поява космічних прибульців, таємні штаби й лабораторії, “машина часу”

“Таємне товариство боягузів” сюжет та композиція

“Таємне товариство боягузів” скорочено

Уявіть собі, що одного чудового ранку ви прокидаєтеся й помічаєте, що навколо вас відбуваються фантастичні події. Ось ви біжите знайомою вулицею і раптом провалюєтеся крізь люк у секретний штаб Таємного Товариства Боягузів. А ще дізнаєтеся, що ваша рідна бабуся винайшла часоліт, а Землю от-от мають захопити підступні космічні прибульці, які заразили більшість людей вірусом страху І порятунок людства залежить тільки від вас! Виявляється, що головне — це вміти здолати свій страх. І тоді найпотужніша зброя перетворюється на пил, а нездоланних космічних завойовників роблять безпорадними… звичайні земні квіти. От тільки треба в слушну мить зуміти скористатися загадковим ЗАСОБОМ ВІД ПЕРЕЛЯКУ № 9

 • Експозиція: Знайомство з Климом та його родиною. Розповідь Клима про його заклятого ворога — Кактуса.
 • Зав’язка: Клим потрапляє до секретної лабораторії ТТБ та обіцяє виконувати завдання
 • Розвиток дії: Клим випробовує на собі «ліки» від страху.  Він виконує завдання бабусі, лікується від страху, змагається із синьомордом, за допомогою “машини часу” переноситься до єгипетської піраміди
 • Кульмінація –  синьоморди висаджуються на Землю
 • Розв’язка – Битва з Синьомордиками, збирання мух проти них. Клим відправляє синьомордиків додому та наказом більше ніколи не повертатися

таємне товариство боягузів«Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9» – це спроба пояснити, що боягузтва потрібно позбуватися. Клим Джура має побороти цей свій страх, а мимохіть і порятувати планету. Авторка майстерно поєднує психологізм і повчальність: прості, навіть трохи банальні як для дитячої літератури сюжети обростають психологічною глибиною.

Повісті Л. Ворониної – це форма психологічної допомоги дитині, котра відчуває слабкість, котра не може захистити себе від хуліганкуватих однолітків (таких, як Сашко Смик, або Кактус). У повісті Землю атакують прибульці з чужої Галактики – підступні і хижі Синьоморди-Квакожери, яким вельми до смаку наші комахи. Климові в його боротьбі з космічними варварами допомагають інші члени Товариства – Жук і Заєць. Але в центрі Таємного Товариства – супербабуся Соломія. В реальному житті це маленька жіночка з добрими очима, яка пече пиріжки для онучка. Але насправді це жінка з надпотужними здібностями, яка заснувала Товариство і яка весь час працює над дивовижними винаходами.

Аудіокнига “Таємне товариство боягузів” скорочено

 

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Ноу нейм

  Дякую без вас я би не справився!!!

  Відповіcти
 2. Марія

  Велике дякую)

  Відповіcти
 3. Буть ворона

  ну норм

  Відповіcти
 4. Ліза

  дякую, завжди мене виручали♥️

  Відповіcти
 5. Анонімус

  ДУЖЕ ДЯКУЮ ❤️

  Відповіcти