Цікаві факти про лебедя – ТОП 20

цікаві факти про лебедів Цікаві факти про тварин

Цікаві факти про лебедів українською розкриють для вас таємниці цих благородних птахів, що їдять лебеді, чим харчуються. Люди споконвіку були заворожені їх красою, тому лебеді – герої багатьох казок, пісень, легенд. А про їх “лебедину вірність” знають навіть діти.

Цікаві факти про лебедів

Лебеді є найбільшими водними птахами, які живуть переважно на території північної півкулі. Селяться лебеді на водоймах, порослих очеретом.

Лебеді відноситься до родини качкових. Це говорить про те, що найближчими родичами лебедів є гуси та качки.

Лебеді можуть жити як у солоній, так і в прісній воді.

У світі існує 7 видів лебедів. Вони можуть бути білими, сірими або чорними.  Незалежно від виду, всі лебеді народжуються із сірим кольором пір’я.

Розмах крил лебедя більше 2 метрів. А вага  від 10 до 15 кілограмів.

лебедіТіло дорослого лебедя покриває близько 25 000 пір’їн. Лебеді вважаються рекордсменами за кількістю пір’я серед птахів. Під час сезонного линяння лебеді на деякий час втрачають здатність до польоту.

Лебеді – рекордсмени за висотою польоту. Було зафіксовано факт, коли птахи летіли на висоті 8200 метрів. Середня висота польоту лебедів 2500 метрів. А максимальна швидкість польоту – 80 км/год.

Лебеді створюють одну пару на все життя. Про потомство у лебедів піклуються обоє батьків.  Якщо самець чи самиця помирає, інший партнер не шукає пари вдруге.  На відміну від інших видів птахів, пташенята лебедів не залишають гнізда одразу ж як тільки навчились літати, батьки піклуються та навчають своє потомство до двох років життя, для того щоб вони могли вижити якщо залишаться без батьків.

З турботою лебеді відносяться не лише до свого партнера і потомства, але й до інших родичів. Наприклад, при нездужані одного з членів зграї, лебеді можуть відкласти переліт до його одужання.

На відміну від нас, лебеді можуть контролювати свою ненажерливість. Тобто вони не зможуть з’сти більше, ніж їм потрібно для життя.

Лебеді можуть спати під час плавання.

Також лебеді володіють хорошим зором, таким чином вони бачать усе під водою, коли вони плавають

У дикій природі лебеді живуть 20-30 років, залежно від виду.

Лебеді пересуваються незграбно через короткі лапи. А от літають вони швидко.

Лебідь-кликун є національним птахом Фінляндії.

Лебідь-шипун є національним птахом Данії. Також, цей вид лебедя є власністю королеви Великобританії і тільки королівській родині дозволено вживати м’ясо цих лебедів.

Емблемою Західної Австралії є – чорний лебідь.

Люди полювали на лебедів через цінний пух, але зараз полювати на цих птахів заборонено!

Ви можете додавати цікавинки про лебедів, цікаві відомості про лебедів через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар