Цікаві факти про мурах – ТОП 25

цікаві факти про мурах для дітей Цікаві факти про тварин

У цій статті Ви дізнаєтеся цікаве про мурах для дітей та дорослих: Скільки може підняти мураха? Яка користь від мурах? Що люблять їсти мурахи?-

Цікаві факти про мурах

Мурахи з’явилися на планеті 130 мільйонів років тому. Їх можна зустріти на всіх континентах, крім Антарктиди. Тропічні ліси є домом для більшості видів мурах. Мурахи можуть покращити якість ґрунту та знищити паразитів і небажаних комах із садів.

– У світі налічується біля 14 000 видів мурашок. Всі вони дуже різні за розміром та кольором.

На одну людину на планеті припадає приблизно 1,5 мільйона мурах. Вага всієї популяції мурах дорівнює вазі популяції людей.

Мурахи живуть колоніями (великими сім’ями), які складаються з робочих (самок), трутнів (самців) і королеви. Робочі особини збирають їжу та доглядають за гніздом, молодими членами колонії та маткою. За запліднення матки відповідають трутні, основним обов’язком яких є відкладання тисяч яєць і збереження життя колонії.
Колонії можуть складатися з кількох десятків або кількох мільйонів мурах.
Всі мурахи, яких можна побачити в дикій природі, це робітники.

– Як і у інших комах у мурах шість ніг. Тільки королева і самці деяких видів мурах мають крила.

– Якби мураха була розміром з людину, то переміщалася б зі швидкістю скакового коня.

– Всі мурахи на планеті сильні. Вони можуть нести вантаж, який у 50 разів перевищує їх власну вагу.

– У мурах поганий зір. Вони спілкуються за допомогою звуку, дотику та хімічних сигналів (речовин, які називаються феромонами).

– Мурахи завжди пересуваються строєм і безпомилково знаходять дорогу до свого гнізда. Це пояснюється тим, що мурахи залишають за собою слід з феромонів, за яким потім і орієнтуються. Також за допомогою феромонів вони дізнаються про самопочуття їх цариці.

мурахи цікаві факти– Мурашки здатні пояснювати один одному шлях до їжі, вміють рахувати і виконувати найпростіші арифметичні дії. Наприклад, коли мураха-розвідник знаходить їжу в спеціально сконструйованому лабіринті, він повертається і пояснює, як пройти до неї, іншим мурашкам. Якщо в цей час замінити лабіринт на аналогічний, тобто прибрати феромоновий слід, родичі розвідника все одно знайдуть їжу.

– Чорні та лісові мурашки не мають жала, але вони можуть пускати струмінь мурашиної кислоти. Деякі птахи використовують мурах для позбавлення від паразитів.

– Мурашки майже всеїдні. Основою їх раціону є насіння, гриби, нектар і комахи. Деякі великі види мурах харчуються рептиліями, птахами та дрібними ссавцями. Вони нападають на будь-яку здобич, з якою можуть впоратися, не гребують вони і мертвими комахами.

– Мурахи сплять короткими фазами, тривалістю не більше хвилини.

– В Африці і Америці існують так звані войовничі мурахи, які вбивають все, що трапляється на їхньому шляху, і від яких рятуються втечею навіть леви.

цікаві факти про мурах

– Мурахи одні з найбільш довгоживучих комах в світі. Робочі особини живуть від 1 до 5 років, матки – 15-30 років! Таким чином мурашники, в яких молоді королеви змінюють старих, можуть стояти на одному місці не одну сотню років.

– Головне заняття мурах – це підготовка запасів їжі на зиму. Вони ховають зібрані вночі зерна, а вдень виносять їх сушитися на сонці. Цю сушку вони робляють в гарну погоду і ніколи не винесуть свої запаси перед дощем, неначе передчуваючи зміну погоди.

– Їжу, яку мураха знаходить, він не поїдає, а доставляє вгору по інстанціях, і лише потім, при суворому контролі цариці вона розподіляється по мурашнику.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Игор

    Круто как

    Відповіcти
  2. Нечипоренко Игор

    Як круто ето просто круто

    Відповіcти