Цікаві факти про риб

Цікаві факти про тварин

Риба може бути велика чи мала, але живуть вони під водою, а що ви знаєте цікавого про риб? Давайте дізнаємось різні цікаві факти про риб

Цікаві факти про риб

Яка риба небезпечна ?
Найнебезпечніші серед прісноводних риб – піраньї . Вони живуть в широких , повільно поточних річках Південної Америки і нападають на будь жива істота , незалежно від розмірів. У 1981 р. в Обідус , Бразилія , від них загинули 300 осіб , що опинилися у воді в результаті корабельної аварії.

Найстаріша риба

У 1948 р. з акваріума Хельсінгборгского музею , Швеція , повідомили про смерть самки європейського вугра по кличці Патті, якій було 88 років. Вважається , що вона народилася в 1860 р. в Саргассовому море , Північна Атлантика , і була спіймана десь у річці в 3- річному віці.

Чи може риба жити на суші

Анабас , або риба – повзун , що мешкає в Південній Азії , – єдина риба , що виходить на сушу і навіть влазить на дерева. Вона гуляє по землі в пошуках більш відповідного місця проживання . Зябра анабаса пристосовані до поглинання кисню з вологого атмосферного повітря .

Найбільша риба

Найбільша в світі риба – це китова акула , що харчувалася планктоном і поширена в південних частинах Атлантичного , Тихого і Індійського океанів.

Найбільший екземпляр , згідно точним вимірам , проведеним вченими , мав 12,65 м в довжину , 7 м у обхваті самої товстої частини тіла і вага 15-21 т. Ця акула була спіймана біля о. Баба , поблизу Карачі , Пакистан , 11 листопада 1949

Найбільша прісноводна риба – сом . У XIX в . в Росії був виловлений звичайний сом довжиною 4,6 м і вагою 336 кг . У наші дні будь-яка прісноводна риба , довжина якої перевищує 1,83 м , а вага 90 кг , вже вважається великою .

Найшвидша риба

Найшвидша риба – парусник . В ході серії випробувань , проведених у риболовецькому таборі Лонг- Кі , шт. Флорида , США , вітрильник проплив 91 м за 3 с, що рівноцінно швидкості 109 км / ч.

Як глибоко живе риба

Вважається , що з усіх хребетних на найбільшій глибині живе риба бассогігас . З науково -дослідного судна Джон Еліот вдалося зловити бассогігаса на глибині 8000 м.

Найменша риба

З усіх морських риб найкоротший тіло у карликового бичка , що мешкає в Індо – Тихоокеанської області. За результатами обмірів , проведених у 1978-79 рр. . , Середня довжина тіла самців склала 8,9 мм , а самок – 9 мм.

Самою дрібної і найлегшою прісноводної рибою є карликова пандака . Ця безбарвна і майже прозора рибка живе в озерах о.Лусон , Філіппіни . Довжина тіла самців дорівнює 7,5-9,9 мм , а вага всього 4-5 мг .

Найдрібніша промислова риба – сінарапан , різновид бичка , що знаходиться під загрозою зникнення і мешкає тільки в озері Бухи о. Лусон , Філіппіни . Самці досягають усього 10-13 мм в довжину , і для того щоб отримати брикет висушеної риби вагою 454 г , потрібно 70 000 рибок.

Найбільша медуза

Найбільша медуза – арктична ціанея , поширена в північно -східній частині Атлантичного океану , була викинута на берег біля затоки Массачусетс , США , в 1970 р. Діаметр її парасольки , або дзвони , дорівнював 2,28 м , а довжина щупалець 36,5 м.

Про що може розповісти луска риби?

На відміну від інших тварин, риби ростуть протягом усього життя. Впродовж року зростання риби йде нерівномірно і знаходиться в прямій залежності від умов її існування, зокрема, забезпеченості їжею, від температури води, концентрації кисню і багатьох інших факторів середовища. Всі зміни зростання риби відображаються на лусці і кістках, де, як на стовбурах дерев, утворюються річні кільця, число яких свідчить про вік риби.

Для досвідченого фахівця луска може розповісти не лише про вік риби, але і те, в якому віці вона вперше брала участь у нересті і скільки разів. За лускою можна дізнатися довжину, яку риба досягала за кожний прожитий рік, час її перебування в річці і морі. Навіть про перенесені впродовж життя  рибою хвороби іхтіолог може дізнатися маючи трохи луски.

 Скільки видів риб існує?

У сучасній фауні налічується понад 20 тис. видів риб – більше, ніж ссавців, птахів, плазунів та земноводних разом узятих.

Тепер ви знаєте різні цікаві факти про риб, і зможете розширити свій кругозір, та дати відповіді на різноманітні запитання.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Sophya York

    Дякую! Дуже допомогли з біологією!

    Відповіcти