100 Цікавих Фактів про СОБАК

цікаві факти про собак Цікаві факти про тварин

У наш час існують більше 400 порід собак, які зовсім не схожі одна на одну, але процес створення нових триває й зараз. Чи знаєте ви цікаві факти про життя собак, про породи собак? Якщо ні, то прочитавши цю інформацію ви будете знати неймовірні та цікаві факти про собак на українській мові.

Цікаві факти про собаку

1. На землі близько 400 млн собак.

2. Люди мають унікальні відбитки пальців, але собаки мають унікальні відбитки носа. Це один із способів ідентифікації собак у разі потреби.

3. У дорослих собак 42 зуби.

собака4. Середня швидкість собаки складає близько 30 км/год. Найшвидшою собакою є – Грейхаунд (швидкість 72 км/год).

5. Собаки потіють лише через подушечки лап.

6. Собаки мають три пари повік! Третя пара захищає і змащує очі, наприклад, від пилу, який може потрапити в око при бігу.

7. В Ірані забороняється утримувати собаку в будинку як домашнього улюбленця. Щоб завести собаку в цій країні, господар повинен довести, що вона використовується як мисливська або в якості охоронця господаря або майна. А зробити це досить проблематично, тому там рідко  де можна побачити собаку. Можливо, такі суворі закони пояснюються тим, що раніше на Сході дуже часто собаки переносили сказ, яким заражали людей.

8. Собаки набагато швидше вчаться голосовим командам, якщо вони дані в поєднанні з жестами рук.

9. Лопатки собак не прив’язані до іншої частини скелета, тому вони забезпечують більше гнучкості при русі.

10. Собаки з загостреним і довгим обличчям, як правило, живуть довше, ніж собаки з більш плоским обличчям, наприклад мопси.

11. Собаки, які живуть у місті, зазвичай живуть довше, ніж ті, хто живе в селі. В середньому сільські собаки помруть на три роки раніше, ніж ті, що живуть у містах.

12. Найстаріший пес у світі дожив до глибокої старості – 29 років і 5 місяців.

13. Коли собаки сплять, вони згортаються калачиком, щоб зігрітися та захиститися від хижаків. Навіть одомашнені собаки роблять це, інстинктивно захищаючи свій живіт і органи.

14. Мокрий ніс у собак потрібен для того, щоб добре розрізняти запахи, він є своєрідним радаром.

15. Собаки п’ють, згортаючи язик у трубочку.

16. У собак 1700 смакових рецепторів.

17. Серцебиття дорослої особини становить 60-100 ударів на хвилину, як у дорослої людини.

18. Собаки у 100 000 разів краще відчувають запахи, ніж люди.

19. Найголовнішою проблемою зі здоров’ям у собак є ожиріння. Тому обов’язково потрібно контролювати їх фізичні навантаження.

20. Власники собак на 66% рухаються більше, ніж решта людей. Тому, якщо ви хочете схуднути, заведіть собаку.

21. Собаки це єдині тварини, які можуть визначати емоції людини по одному погляду. Їм не потрібно нічого говорити, вони відразу розуміють, як почувається людина.

22. Собаки можуть вивчити від 200 до 500 слів, розрізняти їх значення та розуміти, що їм кажуть.

23. Найбільший собака народився 1981 року. Його довжина від кінчика носа до кінчика хвоста становить становила 2,5 м, а вага 155 кг.

24. Собаки часто схожі на своїх господарів. Хоча кінологи вважають інакше. Саме людина вибирає пса на свій власний образ.

Цікаві факти про цуценят

25. Цуценята собак народжуються сліпими, глухими і беззубими.

26. Коли цуценята народжуються, вони сплять приблизно 90% часу. Дорослим же собакам потрібно лише 10 годин сну на день.

27. Однорічне щеня, за своїм фізичним розвитком, таке саме, як і 15-річний підліток.

опис собаки

28. Щенята чихуахуа народжуються з м’яким тім’ячком. Так само як і люди. Приблизно до одного року тім’ячко у собак заростає, стає твердим.

29. У Великобританії щороку вирощують понад 1300 цуценят, які стають собаками-поводирями. Ці собаки навчаються професіоналами, а потім все життя направляють і заспокоюють своїх сліпих господарів.

30. Собаки поводирі, при переведенні людини через дорогу, орієнтуються не на кольори світлофора. Вони дивляться, як поводяться перехожі, а також автотранспорт.

Цікаві факти про собак історичні

31. Першою собакою -космонавтом була Лайка яка вийшла на орбіту Землі в 1957 році.

32. Коли Титанік затонув у 1912 році, вижили три собаки. Усі вони подорожували зі своїми власниками в каютах першого класу.

33. Виявляється, стародавні Єгиптяни обожнювали не тільки кішок, але і собак! Коли їх улюблені вихованці вмирали, вони збривали брови, обмазували обличчя брудом і плакали цілими днями.

34. У середньовіччі собаки часто брали участь в битвах. Так з’явилися собачі обладунки для мастифів і датських догів. Їх одягали в потужні обладунки, а для ще більшого залякування постачали обладунки потужними шипами. Найчастіше собаки використовувалися в битвах для захисту караванів зі зброєю або продовольством, якщо битва тривала не один день.

35. Нашийник із шипами вперше винайшли у Стародавній Греції. Це зробили не для краси, а для того, щоб на домашніх вихованців не нападали вовки, і не душили їх.

36. У Стародавньому Китаї собачки були захисниками імператора. Собачка сидів у нього в рукаві, при необхідності міг вискакувати і кусати кривдника свого власника.

37. Джордж Вашингтон дуже любив собак. Загалом їх у нього було 36, і всі вони були гончими.

розповідь про собак

38. У грецькій міфології також є місце для собак. Цербер, також відомий як «Собака Аїда», був страшним псом із трьома головами, який охороняв підземний світ і не давав мертвим вийти.

39. Платон колись заявив, що собаки мають душі філософів.

40. Зараз купірування хвостів є незаконним у багатьох країнах світу, але у Давньму Римі вважалося, що ця процедура запобігає сказу.

Цікаві факти про породи собак

41. Далматинці народжуються абсолютно білими.

42. Такси були виведені виключно для полювання. Більше того, вони дресировані спеціально, щоб полювати на борсуків прямо в їх норах. Звичайно, з часом дана порода одомашнена.

43. Німецький дог є найвищою собакою у світі, тоді як сенбернар є найважчим, вага якого досягає 120 кг.

44. Завдяки своїм великим розмірам і силі сенбернарів довгий час використовували як гірських рятувальних собак. Найвідомішим став Баррі, який за час служби врятував 40 життів.

45. Німецькі вівчарки – це собаки, яких часто бачать на роботі з поліцією. Це пояснюється їх високим рівнем інтелекту, бажанням досліджувати навколишнє, сміливістю, спритністю та вірністю.

46. Чихуахуа – найменша порода собак у світі. Її назва походить від штату Чіуауа в Мексиці. Її вага приблизно 900 г, розмір як у банки з-під кока-коли.

опис собаки для дітей

47. Ньюфаундлендські собаки походять з Канади, де їх густа шерсть і перетинчасті лапи допомагали їм виживати в холодну погоду.

48. Найменшою собакою у світі був йоркширський тер’єр, який важив лише 115 грам.

49. Хорти – найшвидші собаки у світі, які можуть розвивати швидкість до 72 км на годину, тому перегони з хортами є таким популярним видом спорту в деяких частинах світу.

50. У різних країнах Бладгаундів використовують як собак-шукачів, тому що вони мають дуже гострий нюх. Вони можуть виділити запах або розпізнати декілька ароматів.

51. Мопси можуть бігати лише зі швидкістю 2-3 км/год, але це не заважає їм бути популярною породою серед знаменитостей. Джессіка Альба, Г’ю Лорі та королева Вікторія свого часу мали мопса.

52. У США, Канаді та Великобританії найпопулярнішою породою собак є лабрадор. Ці собаки віддані, розумні та добре ставляться до дітей, що робить їх ідеальним домашнім улюбленцем.

53. Найдорожча собака в світі обійшлася своєму власникові в 1,5 мільйона доларів. Ця дорога собака була тибетським мастифом, проданим у Китаї.

54. Чау-чау і шарпей — єдині дві породи собак, які мають чорні язики. Усі інші породи собак матимуть рожеві язики, коли вони здорові.

55. Сибірські хаски є найвитривалішими вихованцями, але не швидкими. Усього протягом дня вони можуть пройти до 160 км. Хаски в середньому розвивають швидкість 17 км/год.

56. Такси були виведені для того, щоб полювати за борсуками. Саме тому вони мають щільне, довге тіло та короткі лапки.

Які породи собак є найпопулярнішими?

Собака: цікаві факти про їх харчування

57.Багатьом породам собак категорично забороняється давати в їжу родзинки або виноград. Навіть у малих кількостях даний продукт може викликати сильну ниркову недостатність у ваших улюбленців. До речі, це далеко не всі продукти, які можуть завдати собакам шкоду. Наприклад, серйозно може зашкодити горіх, шоколад, цибуля і навіть який-небудь продукт з кофеїном.

58. Насіння яблуні та груші містить миш’як, який небезпечний для здоров’я собак.

20 цікавих фактів про собак ви легко можете вибрати із ціє статті для себе. Пишіть який факт вас вразив у коментарях.

Оцініть статтю
Додати коментар