Цікаві факти з історії України допоможуть вам дізнатися багато нового про цю нашу країну і розкажуть, якими шляхами вона йшла до незалежності і ким зі своїх громадян може пишатися.
Цікаві факти з історії України
Один з найяскравіших елементів образу запорозького козака – це чуб, або оселедець. Про справжнє походження цієї зачіски відомо мало, але існує легенда. Всі запорожці були впевнені, що після численних вбивств на полі бою, галасливих п’янок і т. д. вони були такими грішними, що після смерті повинні були горіти в пеклі. Але Господь міг змилувався і витягнути грішного козака з киплячою смоли за чуб. Оселедець носили на ліву сторону, він нібито був схожий нечисту силу. Турки часто остригали полоненим козакам чуби, щоб ті не чекали порятунку з пекла.
Відомий граф Разумовський народився в селі Лемеші Чернігівської області в Україні, в дитинстві співав у церковному хорі і пас корів.
У місті Бердичів Житомирської області на Україні відомий письменник Оноре де Бальзак повінчався з Евеліною Ганською. Цього шлюбу письменник чекав довгих дев’ять років – коли він познайомився з Евеліною, вона була заміжня. Також в Бердичеві довгий час жив і творив великий композитор Фредерік Шопен.
Наталія Гончарова, дружина Олександра Пушкіна, була правнучкою гетьмана Петра Дорошенка.
«Цар всієї Русі» Лжедмитрій I, який видавав себе за сина Івана IV Грозного, народився в Україні, в селищі Гоща Рівненської області.
Під час англо-бурської війни командир одного із загонів Юрій Буряк врятував одного молодого англійського журналіста, яким виявився Уїнстон Черчілль, майбутній прем’єр-міністр Великобританії.
Після нападу Німеччини на Польщу практично весь польський уряд деякий час ховався в Україні, в місті Заліщики Тернопільської області.
Онуки відомого цукрозаводчика Артемія Яковича Терещенка не осоромили пам’ять діда. Михайло Іванович Терещенко став міністром фінансів і міністром закордонних справ Тимчасового уряду Росії, а Федір Федорович Терещенко став дуже відомим авіаконструктором, літаки якого були прийняті на озброєння в Першій світовій війні.
На сьогоднішній день грошовою одиницею України є гривня. Вперше її ввели в обіг в жовтні 1918 року, а потім тільки 2 вересня 1996 року.
Одна з перших в світі конституцій належить запорізькому гетьману Пилипу Орлику.