Шопен біографія скорочено

Мистецтво

Шопен біографія скорочено відомого польського композитора і піаніста викладена в цій статті.

Шопен біографія коротко

Народився Шопен 22 лютого 1810 року поблизу Варшави в Желязовій Волі. Початкову музичну освіту здобув у Польщі у В. Живного, потім у Варшавській вищій музичній школі у Ю. Ельснер.

Одинадцятирічним підлітком він уже пробує складати музику. Геніальність композитора і піаніста розвивалася в творчо насиченій атмосфері Варшави, де Шопен засвоював досвід польських композиторів, а також ознайомився з творами віденських класиків – Гайдна, Моцарта, Бетховена.

Виступати зі своїми творами композитор почав з 1829 року.

Пов’язаний з радикально налаштованої інтелігенцією, після поразки польського повстання Шопен не зміг повернутися в Польщу з Парижа, куди він переїхав восени 1831 року. Там він моментально став відомим, знайшов безліч шанувальників.

У Парижі Шопен зустрічається з видатними представниками музичного світу – Ф. Лістом, Р. Шуманом, Ф. Мендельсоном.

Зиму 1838-1839 років Шопен проводить на о. Майорка з Жорж Санд. Шопен відрізнявся з дитинства слабким здоров’ям, композитор починає серйозно хворіти. Життя Шопена ускладнюється незабезпеченістю, розривом з Жорж Санд. Прогресуючий туберкульоз поступово підточує його організм, відбираючи в композитора сили, заважаючи йому працювати. Турне по Англії і Шотландії сприяли поширенню його слави в Європі, але водночас привели до подальшого розвитку важкої хвороби.

Повернувшись в Париж, Шопен помирає 17 жовтня 1849 року.

Композитор-романтик, Шопен став родоначальником польської музичної класики. Обмеживши себе майже виключно складанням творів для фортепіано, він сконцентрував в них найрізноманітніші і найбільш перспективні художні тенденції часу. Шопен розкрив багатющі можливості фортепіанної фактури, його музика відрізняється усепроникаючим мелодизмом, гнучкістю і пластичністю, поетичною одухотвореністю. Шопен став творцем жанру фортепіанної балади, він відродив на романтичній основі жанр прелюдії, створив художні зразки концертного етюду.

Оцініть статтю
Додати коментар